Siri’ye Güç Veren Nuance Firması, Samsung’a Mı Satılıyor? Siri’ye Güç Veren Nuance Firması, Samsung’a Mı Satılıyor?
Ortalığa atılan ilginç bir iddiaya göre, Apple ve Samsung arasındaki ezeli rekabet Siri ile bir başka boyuta taşınıyor. Wall Street Journal‘ın haberine göre ses... Siri’ye Güç Veren Nuance Firması, Samsung’a Mı Satılıyor?

Ortalığa atılan ilginç bir iddiaya göre, Apple ve Samsung arasındaki ezeli rekabet Siri ile bir başka boyuta taşınıyor.

Wall Street Journal‘ın haberine göre ses tanıma araç ve teknolojileri üreten, bunun yanı sıra kişisel asistan Siri‘ye de güç veren Nuance Communications, Samsung‘a satılabilir.

WSJ‘ye göre Nuance, pek çok firmayla görüşüyor ve Samsung da bu firmalardan birisi. Konuyla ilgili ne Nuance, ne de Samsung herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Massachusets merkezli Nuance‘ın Samsung tarafından satın alınması, Galaxy‘lerde gördüğümüz ve Siri‘nin en büyük rakiplerinden biri diyebileceğimiz S Voice için iyi bir gelişme olabilir; ancak aynı şeyi Apple’ın akıllı asistanı için söyleyebilir miyiz bilmiyorum. Apple‘ın bu durum karşısında nasıl bir yol izleyeceğini de.

Peki bu satın alma gerçekleşirse ünlü akıllı asistanın Samsung hakkındaki düşüncesi değişir mi, ne dersiniz (aşağıdaki görsel için Mashable‘a teşekkürler)?

siri-samsung-2

 

Görselde, “Samsung’u seviyor musun?” sorusuna yanıt olarak Siri şu cevabı veriyor: “Şahsen bir Apple hayranıyım.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.