Sony, 6 Oyununun Sunucularını Kapatıyor Sony, 6 Oyununun Sunucularını Kapatıyor
Sony, altı farklı oyununun sunucularını kapatacağını açıkladı. Bu oyunlar, PlayStation 4, PlayStation 3 ve PS Vita platformlarından. Sony, 6 Oyununun Sunucularını Kapatıyor

Sony, altı farklı oyununun sunucularını kapatacağını açıkladı. Bu oyunlar, PlayStation 4, PlayStation 3 ve PS Vita platformlarından. Her ne kadar fazla popüler değil olarak düşünülse de belli oyuncular, bu habere oldukça üzülecekler.

Listenin en dikkat çekici ismi Kill Strain. MOBA shooter türündeki oyun, daha geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya çıkmıştı. Sony San Diego’nun geliştirdiği oyunun geçmişi 2014’e kadar dayanıyor. Açıkçası ne kadar oyuncu kitlesine sahip belli değil ancak verilen karara bakılırsa Kill Strain, fazla tutan oyunlardan biri olamamış.

Sunucuları kapatılacak oyunların tamamı ise aşağıdaki şekilde sıralandı:

  • High Velocity Bowling (PlayStation 3)
  • Kill Strain (PlayStation 4)
  • Medieval Moves: Deadmund’s Quest (PlayStation 3)
  • Modnation Racers: Road Trip (PlayStation Vita)
  • Sports Champions (PlayStation 3)
  • Sports Champions 2 (PlayStation 3)

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren dört PS3 oyunu, bir PS4 oyunu ve bir de PS Vita oyununun sunucuları tamamen kapatılacak. Yukarıdaki listenin en güncel ismi Kill Strain iken, en eskisi 6 Aralık 2007 çıkışlı High Velocity Bowling.

Bu Hafta Sonunuz Dolu – Norse Temasıyla Metucon SizlerleCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.