Sony, Full HD Çözünürlüğe Sahip Yeni Monitör Serisini Tanıttı Sony, Full HD Çözünürlüğe Sahip Yeni Monitör Serisini Tanıttı
Sony cerrahi monitör serisini iki yeni Full HD LCD medikal monitör olan LMD-2735MD ve LMD-2435MD ile genişlettiğini duyurdu. Detaylar haberimizde. Sony, Full HD Çözünürlüğe Sahip Yeni Monitör Serisini Tanıttı

Sony cerrahi monitör serisini iki yeni Full HD LCD medikal monitör olan LMD-2735MD ve LMD-2435MD ile genişlettiğini duyurdu. Medikal piyasadaki artan Full HD talebini karşılamak üzere tasarlanan bu iki monitör, cerrahi endoskopi, laparoskopik kamera sistemleri ve diğer uyumlu medikal görüntüleme sistemleri için 2D renkli video görüntüleme sağlıyor.

Tanıtılan yeni modeller, Sony’nin mevcut yeni nesil HD medikal monitör serisi LMD-2765MD ve LMD-2760MD’ye katılıyor. 24 inç ve 27 inç ekran boyutları ile bu medikal monitörlerin yaygın olan modern ve kompakt tasarımı korundu; böylece monitörlerin sağlık kurumlarındaki ortak alan kısıtlamalarına uyumu sağlandı.

Monitörlerin yüksek kontrastı, hızlı tepki süresi ve D65 ve D93’e ek olarak D56’nın yeni renk sıcaklığı ayar seçeneklerini de içeren geniş renk aralığı ile gelişmiş görüntü üretimi desteklenir. Her iki monitörün toza ve kire karşı koruma için girintili olan konnektör panellerinde Kompozit video, S Video, Analog RGB/Komponent, HD (SD)-SDI ve DVI-D için birer giriş terminali bulunur. DVI-D terminali doğrudan çıkış işlevine sahiptir ve harici kontrol terminalleri (RS-232C ve Ethernet) mevcut sistemlere kolayca entegre edilir. Böylece sağlık personeli, görüntü kaynaklarını ameliyathanelerdeki kayıt cihazlarına veya ikincil monitörler gibi diğer cihazlara kolayca aktarabilir. Ayrıca arka konnektörler dikeydir; böylece kurulum ve kablolara erişim daha kolay bir şekilde sağlanır. Ekran boyutlarının büyük olmasına karşın, monitörlerin modern tasarımı oldukça kompakttır. Her iki modelin derinliği de yalnızca 78 mm’dir. Ayrıca ergonomik tasarım, kullanıcıların monitör konumunu mevcut işe uygun şekilde kolayca ayarlamasını sağlar.

Monitörlerin fansız tasarımı, sessiz çalışma ve daha az hava sirkülasyonu sağlar; böylece monitörün temizlenmesi kolaylaşır. Standart AC güç kaynağına ek olarak, isteğe bağlı AC adaptörü AC-120MD kullanıldığında DC kaynağı da kullanılabilir. Düz ön ekran yüzey tasarımı kir birikmesine karşı dayanıklıdır ve kolay temizlenir; bu tasarım hijyenik medikal ortamın sağlanmasını kolaylaştırır.

Monitörün ön alt panelinde yönlendirmeli bir Kullanıcı Arabirimi kontrol paneli bulunur. Bu panelde operatörü sonraki mevcut seçeneğe yönlendirmek için arka aydınlatmalı düğmeler kullanılır. Farklı medikal uygulamalar için kullanışlı olan Döndürülmüş ve Ayna Görüntüler ve Görüntü içinde Görüntü gibi çeşitli görüntü modları seçilebilir.

-Basın bülteni



Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.