Sony’nin yeni gözdesi: Rain! Sony’nin yeni gözdesi: Rain!
Gravity Rush’u hatırladınız mı? Playstation Vita’ya bu zamana kadar çıkmış en iyi oyunlardan biri olmasını tamamen kendine has tarzıyla sağlamış olan bir oyundu. Yapımcı koltuğunda... Sony’nin yeni gözdesi: Rain!

Gravity Rush’u hatırladınız mı? Playstation Vita’ya bu zamana kadar çıkmış en iyi oyunlardan biri olmasını tamamen kendine has tarzıyla sağlamış olan bir oyundu. Yapımcı koltuğunda ise Japan Studio oturuyordu.

Şimdi geçen seneye götürürsek zihinlerimizi, Playstation Network için yapımcılar tarafından “Rain” isminde bir oyun duyurulduğunu hatırlayacağız. Neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bu oyun ise bize kendisini harika şekilde hatırlattı.

Yapımcılar tarafından yayınlanan oynanış videosuyla oyunun az çok neye benzediğini görebiliyoruz. Tamamen karanlık bir anlatıma sahip olacak Rain’ın teması adı üstünde yağmurdan oluşuyor. Sadece yağmur altında gözükebilen bir silüeti yönlendireceğimiz oyunda, sanatsal açılardan gördüğümüz sokaklarda, bizi yine sadece yağmurun altında görebilen yaratıklardan kaçmaya çalışıyoruz. Oyunun hikâyesi tam olarak ne bilinmez ama Japan Studio’dan yine sanatsal bir iş geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.