Space Tail: Every Journey Leads Home, 2022 Sonbaharında Başlıyor Space Tail: Every Journey Leads Home, 2022 Sonbaharında Başlıyor
(Haber Bülteni) Longterm Games ilk oyunlarını duyurdu. Oyun, kendini keşfetme ve etrafındaki dünyayı anlama hakkındaki uzay hikayesi Space Tail: Every Journey Leads Home.  Bu... Space Tail: Every Journey Leads Home, 2022 Sonbaharında Başlıyor

(Haber Bülteni)

Longterm Games ilk oyunlarını duyurdu. Oyun, kendini keşfetme ve etrafındaki dünyayı anlama hakkındaki uzay hikayesi Space Tail: Every Journey Leads Home.  Bu 2,5D platform oyununda, uzaya gönderilen ve oradaki az çok dost canlısı yaratıkla tanışan Bea adlı köpeğin, oyuncularla birlikte yaşadığı destansı maceralardan oluşan hikayesine tanık olacağız.

Ori and the Blind Forest, Inside, Limbo ve Journey gibi oyunların hikayelerine hayran kalanlar için Space Tail’in hikayesi, insanların uzayı fethetmeye çalıştıkları, daha doğrusu yeni başladıkları gerçek olaylardan ilham alıyor.

Space Tail: Every Journey Leads Home’daki oynanış üç mekaniği temel alıyor: Duyular, ilişkiler ve yoldaşlar.

  • Duyular- Bea bir süper köpek değildir. Herhangi bir insanüstü – ya da daha kesin olmak gerekirse: süper köpek – güçleri yok. Tıpkı diğer köpekler gibi sadece duyularına güvenebilir: koku, görme ve işitme. Bunlar, hedeflerine ulaşmasına ve tehlikeden korunmasına yardımcı olacak “dedektif modu” adı verilen mekaniğin ana unsurlarıdır. Bilinmeyen bir ortamda sadece kendi duyularına ve içgüdülerine güvenebilir.
  • İlişkiler – Bea yolculuğu sırasında birçok dünya dışı yaratıkla tanışacak. Bazıları arkadaş canlısı olacak, diğerleri Bea’yı bir tehlike olarak görecek. Oyuncular yaratıklarla etkileşime girebilir ve köpek davranışlarına dayalı diyalog sistemi aracılığıyla bağ oluşturmak, ortak bir dil bulmak ve birbirlerine yardım etmek için iletişim kurabilir. Ancak çok dikkatli olmalısınız, çünkü her eylemin sonuçları olacaktır.
  • Yoldaşlar – Farklı dünyalarda seyahat eden Bea, iki varlıkla arkadaş olacak: Comet Rose ve robot 8088Y. Neredeyse tüm oyun boyunca ona eşlik edecek bu yoldaşlar; bulmacaları çözmesine ve onu sıkıntılardan kurtarmasına yardım edecekler ve sonunda oyunun sonunu etkileyecekler. Her yoldaşın, oyunun en zor anında oyuncuların kullanması gereken benzersiz yetenekleri bulunacak.

Enjoy Studio S.A. ile iş birliği içinde yaratılan Bea’nın maceraları, eleştirmenlerce beğenilen iki Polonyalı besteci Jan Sanejko ve Bartosz Chajdecki’nin müzikleriyle deneyimlenecek. Oyun bu sonbaharda Steam ve Nintendo Switch’e, daha sonra mevcut ve son nesil konsollara çıkacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.