Kategoriler

Steam 2022 En İyi Oyunları Belli Oldu

Steam 2022 En iyileri

Valve, Steam 2022 En İyi Oyunları sonuçlarını yayınladı. FPS oyunları Apex Legends ve Destiny 2, en çok satan ‘platin‘ kategorisinde Counter-Strike, Dota 2 ve PUBG gibi diğer ücretsiz Steam oyunlarını geride bırakarak en üst sıralarda yer aldı. Dying Light 2, Lost Ark, Yu-Gi-Oh Master Duel, Naraka Bladepoint ve Monster Hunter Rise ile birlikte Call of Duty ve Elden Ring de yılın en çok satan oyunları arasında yer alıyor.

Total War: Warhammer 3 ve FIFA 23altın‘ kategorinin zirvesinde yer alıyor, ancak GTA 5, Red Dead Redemption 2 ve Cyberpunk 2077 gibi açık dünya oyunları da dahil olmak üzere birkaç eski oyun Steam‘de hala kârlı olduğunu açıkça kanıtladı. Bağımsız oyunlar Stray ve Rimworldgümüş‘ kategoride yer aldı ve Skyrim, No Man’s Sky, The Witcher 3 ile Call of Duty Black Ops 3bronz‘ kategoride sıralandı.

Valve ayrıca 2022’nin en çok oynanan oyunlarını da listeledi. Apex Legends, ücretsiz Among Us benzeri Duck Duck Goose ile birlikte bir kez daha listenin zirvesine çıktı. Her iki oyun da 2022’de 240 binden fazla en yüksek oyuncu sayısına sahipken, Valve klasiği Left 4 Dead 2 75 binden fazla en yüksek oyuncu sayısıyla hâlâ gücünü koruyor. Listenin tamamına Steam‘den göz atabilirsiniz.

Valve’dan Oyunculara 2022 Steam Retrospektifi