Steam Deck Taşınabilir Oyun Konsolu Nihayet Geliyor Steam Deck Taşınabilir Oyun Konsolu Nihayet Geliyor
(Haber Bülteni) Valve, merakla beklenen Steam Deck Oyun Konsolunu duyurdu. Steam Deck, Aralık ayından itibaren 399 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. Cihazda; 16 GB... Steam Deck Taşınabilir Oyun Konsolu Nihayet Geliyor

(Haber Bülteni)

Valve, merakla beklenen Steam Deck Oyun Konsolunu duyurdu. Steam Deck, Aralık ayından itibaren 399 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.

Cihazda; 16 GB LPDDR5 RAM, 8 işlem birimine sahip AMD RDNA 2 GPU içeren dört çekirdekli AMD Zen 2 işlemci mevcut. Kullanıcılara, 64 GB eMMC, 256 GB NVMe SSD  ve 512 GB yüksek hızlı NVME SSD olmak üzere üç farklı depolama seçeneği sunuluyor. Ayrıca mevcut yüksek hızlı microSD kart yuvası kullanılarak depolama alanı genişletilebiliyor.

Steam Deck çok sayıda kontrol seçeneği ile birlikte geliyor. İki kontrol çubuğu sunulurken ayrıca parmak çubuklarının altında, birinci şahıs nişancı oyunları gibi oyunlar için daha fazla hassasiyet verebilecek iki küçük, Steam Kontrolcüsü tarzı izleme dörtgeni yer alıyor. Cihazın ön tarafında ayrıca ABXY düğmeleri, bir D-pad ve 720p oyun için 7 inç 1280 x 800 dokunmatik ekran bulunuyor. Cihaz ayrıca hareket kontrolleri için bir jiroskopa sahip. Ürün, Switch gibi her iki tarafında iki omuz tetiğine sahip ve yerleşik mikrofonların yanı sıra dört arka düğmesi mevcut.

Cihaz, yerleşik 40 watt saatlik batarya gücüne sahip. Oyun akışı, daha küçük 2D oyunlar veya web’de gezinme vb. kullanımlarda yaklaşık 7-8 saatlik maksimum pil ömrü sağlanıyor. Valve ayrıca bir Steam Deck’i desteklemek ve TV gibi harici ekranlara takmak için kullanabileceğiniz bir dock sunacak. Dock standart Bluetooth’un yanı sıra HDMI, Ethernet ve USB verilerini içeren tam teşekküllü USB-C bağlantı noktalarıyla birlikte gelecek.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.