Steam Link Uygulamasına Apple’dan İzin Çıkmadı Steam Link Uygulamasına Apple’dan İzin Çıkmadı
Steam oyunlarını mobil cihazlarda oynama imkanı tanıyan Steam Link uygulamasına Apple'dan iOS platformu için izin çıkmadı. Steam Link Uygulamasına Apple’dan İzin Çıkmadı

Steam oyunlarını mobil cihazlarda oynama imkanı tanıyan Steam Link uygulamasına Apple’dan iOS platformu için izin çıkmadı.

Aynı kablosuz ağı paylaşan cihazlar arasında kullanılabilen yeni uygulamayla PC’deki Steam oyunlarını mobil cihazlara aktarıp oradan da oynama imkanı sunuluyor. Ancak anlaşılan Steam Link uygulaması şimdilik Android’e özel kalacak. Apple’ın uygulamaya App Store iznini vermediğini açıklayan Valve karara itiraz da etmiş ancak bir sonuç alamamış.

Valve’dan yapılan açıklamada Apple’ın 7 Mayıs tarihinde uygulamaya onay verdiği ancak 9 Mayıs’ta onayı geri çektiği ve Valve’ın itirazlarını da reddettiği söyleniyor. Apple’ın gerekçesi ise daha önce fark edilmeyen bazı “ticari uyuşmazlıklar”. Valve yaptığı itirazda App Store üzerinde Steam Link benzeri birçok uygulamanın bulunduğunu da belirtmiş ancak fayda etmemiş. Açıklamada son olarak şu ifadeler yer alıyor: “Ekibimiz bu proje ve onay süreci üzerinde çok uzun zaman harcadı, yani hayal kırıklığına uğradığımız aşikar. Ama yine de Apple’ın ileride bu kararını yeniden gözden geçireceğini umuyoruz.”

Steam Link uygulaması şu sıralar Android platformunda beta olarak kullanılabiliyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Steam Yaz İndirimleri Başlangıç Tarihi Sızdırıldı