Kategoriler

Storm eBike, IndieGoGo’da Rekor Kırdı!

IndieGoGo‘daki Storm eBike, kısa sürede topladığı bağışla rekorları alt üst etti. Sadece 75,000$’lık bir hedefle yola çıkan eBike, 10 günde tam 3,18 milyon dolar topladı!

Peki insanlar bu bisikleti neden bu kadar beğendiler? Tasarım ve ucuz fiyat gibi şeylerin yanı sıra, firmanın hayır kurumlarına yapacağı destek sözünün de bunda etkisi var. Elbette tüm bunların iyi bir şekilde duyurulması da gerekiyor ki firma onu da, bağış sitelerinde pazarlama uzmanı olan Chris Olenik’le birlikte çalışarak ve lansman yaparak fazlasıyla yapmış.

Elektrikli bisiklet üzerinde 350W’lık bir motor bulunuyor. Büyük ve kalın tekerleri konforu ve yol tutuşu artırırken, pil de 90 dakikalık bir menzil vadediyor. 25kg’lık ağırlığı olan bisiklet, 600$’dan daha az bir fiyata satışa sunulacak. Ürünün ortaya çıkma hikâyesi de biraz değişik. Bir kazada sakatlanan sörfçü Storm Sandors, eskisi kadar iyi pedal çeviremediği için böyle bir bisiklete ihtiyaç duymuş. McDonald’s‘ın Happy Meal oyuncaklarının tasarımcısı ve üreticisi olan Sandors, Asyalı oyuncak üreticileriyle işbirliği yaparak kaynak materyalleri toplamış ve proje ortağı Jon Hopp’la birlikte Storm eBike’ı hayata geçirmiş.

Bisikletin yaratıcısı, bu kadar çok bağışın ardından söz verdikleri hayır kurumu yardımlarını yapmaya başladıklarını da açıkladı. Bay Area’da gerçekleştirilen lansmanın ardından, ekibin Storm eBike‘ı bir de Santa Monica’da görücüye çıkarmasının sebebi de açık. Konuyla ilgili proje ortağı Jon Hopp’un açıklaması şöyle: “Bisiklet hakkında o kadar spekülasyon ortaya atıldı ki, onu daha fazla kişiye göstermek istedik. Bu bisiklet var, gerçek ve kalitesini konuşturuyor.”

Ürün hakkında yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilir, ilgili IndieGoGo sayfasına da şuradan ulaşabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber