Street Fighter V, 5. Yılını Yeni Bir Karakter ve Ücretsiz İçerik İle Kutluyor Street Fighter V, 5. Yılını Yeni Bir Karakter ve Ücretsiz İçerik İle Kutluyor
(Haber Bülteni) Beş yıldan daha uzun bir süre önce Street Fighter V, dünya çapındaki dövüş oyunu hayranları için piyasaya sürülmüştü. O zamandan beri, oyun... Street Fighter V, 5. Yılını Yeni Bir Karakter ve Ücretsiz İçerik İle Kutluyor

(Haber Bülteni)

Beş yıldan daha uzun bir süre önce Street Fighter V, dünya çapındaki dövüş oyunu hayranları için piyasaya sürülmüştü. O zamandan beri, oyun aksiyonlarına yenilerini katmaya devam ediyor.

Bugün itibariyle, Street Fighter V’in tarihi beşinci ve son sezonu, yeni karakter Dan Hibiki’nin , tüm PlayStation 4 ve Steam oyuncuları için ücretsiz içeriğin yayınlanmasıyla resmen başladı. Buna yeni bir “V-Shift” savaş mekaniği, yeni eğitim aşaması ve tüm oynanabilir karakterler için güncellenmiş bir savaş dengesi de dahil.

Bugün yayınlanan Dan Hibiki karakteri, kendine özgü kışkırtma hareketleri ve kendini “Master of Saikyo” olarak ilan ettiği dövüş tekniklerine sahip. Street Fighter Alpha serisinin dayanak noktası olan ve son olarak Street Fighter IV’te görünen Dan Hibiki, Ryu ve Ken’in eğitim ortağı. Dan Hibiki, Street Fighter V kadrolarına artık Season 5 Character Pass veya Season 5 Premium Pass ile eklenebiliyor. Karakter, istenirse ayrı olarak da edinilebilir.

 

 

Bugün, tüm Street Fighter V oyuncuları için güçlü bir “V-Shift” savaş mekaniği, ücretsiz bir güncelleme olarak sunuluyor. Doğru zamanlandığında yalnızca bir V-Gauge çubuğuna mal olan V-Shift, oyuncuların zamanı kısa bir süre için yavaşlatan tamamen yenilmez bir backdash gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Ek olarak, tüm oyuncular artık ücretsiz olarak “The Grid Alternative” adlı yeni bir eğitim aşamasının yanı sıra tüm oynanabilir karakterler için güncellenmiş bir savaş dengesi elde edebiliyor.

Sezon 5’in geri kalanına baktığımızda, dört karakter daha Street Fighter V: Champion Edition’a katılmaya hazırlanıyor: Rose (İlkbahar 2021), Oro (Yaz 2021), Akira (Yaz 2021) ve beşinci ve final duyurulmamış karakter (Güz 2021). Rose sahnesi (İlkbahar 2021) ve Akira sahnesi (Yaz 2021) dahil olmak üzere Sezon 5 için toplamda 26 yeni kostüm ve iki yeni sahne de planlanıyor.

Yeni karakterlerin ve ilgili içeriğin keyfini çıkarmak için şu anda iki farklı Street Fighter V Sezon 5 pass mevcut: Season 5 Character Pass ve Season 5 Premium Pass. Her bir Season Pass’e dahil olanlar şu şekilde:

Season 5 Character Pass

o Tüm Season 5 karakterleri ve Kostüm Rengi 3-10

o Beş Savaş Kostümü (her Season 5 Karakteri için bir tane)

o Altı Unvan

o Bonus İçerik: Eleven

o Özel PS4 Temaları ve Steam duvar kağıtları

Season 5 Premium Pass

o Tüm Season 5 karakterleri ve Kostüm Rengi 3-10

o 26 YENİ Kostüm

o İki YENİ Sahne

o Tüm Season 5 karakterleri için tüm kostüm renkleri

o Sekiz Unvan

o Bonus İçerik: Eleven

o 100.000 Dövüş Parası

o Özel PS4 Temaları ve Steam duvar kağıtları

Street Fighter V: Champion Edition

Street Fighter V: Champion Edition, hem orijinal sürümden hem de Street Fighter V: Arcade Edition’dan tüm içeriğe sahip. Street Fighter V’in bu yayınında toplamda 40 karakter, 34 sahne ve 200’den fazla kostüm bulunuyor.

Yeni oyuncular için, şu anda PlayStation 4’te 40 karakterin tümünü içeren ücretsiz bir deneme bulunuyor ve 24 Şubat’a kadar devam edecek. Ayrıca, Street Fighter V: Champion Edition’ın tam sürümü şu anda PlayStation 4’te% 33 indirimli (yalnızca dijital). Street Fighter V’in herhangi bir sürümünün mevcut sahiplerine, sahip olunmayan tüm Champion Edition içeriğine anında erişim sağlayan dijital yükseltme kiti şu anda PlayStation 4’te (yalnızca dijital) %40 indirimli olarak satışta. Steam’de Street Fighter V temel oyunu ise % 60 indirimli.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.