Super Mario Maker 2 ve Link’s Awakening Switch’e Geliyor! Super Mario Maker 2 ve Link’s Awakening Switch’e Geliyor!
Super Mario Maker 2'nin ve The Legend of Zelda: Link’s Awakening’in bu yıl Switch için çıkacağı duyuruldu. Super Mario Maker 2 ve Link’s Awakening Switch’e Geliyor!

Yeni Nintendo Direct video sunumunda, çığır açan orijinal oyunun devamı niteliğindeki Super Mario Maker 2’nin ve şık bir şekilde yeniden tasarlanan The Legend of Zelda: Link’s Awakening’in bu yıl Switch için çıkacağı duyuruldu. Video ayrıca, PlatinumGames’ten Switch’e özel yeni bir aksiyon oyunu olan Astral Chain’e de değindi.

Hellblade: Senua’s Sacrifice ve Bloodstained: Ritual of the Night gibi Switch’e gelecek diğer oyunların yanı sıra videoda Fire Emblem: Three Houses, Yoshi’s Crafted World, DAEMON X MACHINA ve MARVEL ULTIMATE ALLIANCE 3: The Black Order gibi yeni oyunlar hakkında detaylar verildi. Switch aynı zamanda eShop’a gelen bulmaca platform serisindeki bir sonraki oyun BOXBOY! + BOXGIRL!’e de ev sahipliği yapacak.

Switch sahipleri bugünden itibaren 99 oyunculu bulmaca şenliği Tetris 99 ve klasik rol yapma oyunu Final Fantasy IX’a  da sahip olabilecek. Ayrıca Captain Toad: Treasure Tracker için co-op DLC ve gelecek oyunlar için ücretsiz demolar da oyuncuları bekliyor.

Nintendo Direct videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gist 2019 Raporu