Kategoriler

Super Mario’nun Opera Versiyonunu İzlemiş Miydiniz?

Super Mario'nun Opera Versiyonunu İzlemiş Miydiniz?

Süper tesisatçı ve oyun kahramanı Mario’nun maceralarını çok gördünüz belki ama Mario Opera gibisini hiç görmediğinize eminiz.

Mario daha önce Tokyo sokaklarında ve akvaryumlarda karşımıza çıkmıştı, fakat bir operada görsek çok şaşıracağımız kesin. Ve böyle bir şey yapılmış. 2005 yılının Mayıs ayında ABD’de sahne alan Mario Opera, Jonathan Mann isimli müzisyenin eseri. Mann bu eseri, klasik Super Mario Bros ve Donkey Kong oyunlarının yaratıcısı Shigeru Miyamoto’ya adamış.

Miyamoto’yu bir rol model ve hayatındaki en büyük ilham kaynağı olarak gören Mann ve ekibi, Mario Opera’yı 18 ayda 30 kere sahnelemişler. Sonunda stres ve telif problemleri yüzünden sona eren opera oyununda sevimli tesisatçımız, çeşitli mantarlar, tosbağa Yoshi, Bowser ve Prenses Peach’i rock şarkıları söylerken görüyoruz.

Ağustos 2013’de son bir kere sahne alan opera bu sefer videoya çekilmiş ve kısa bir tanıtımını izleyeceğiniz video da bu çekimden. Buraya tıklayıp Mann’ın YouTube kanalına giderek, Mario Opera’nın ilk perdesinin tüm parçalarının yer aldığı oynatma listesini görmeniz mümkün.

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri