Super Monday Night Combat Yeni AB Gizlilik Yasasıyla Kapanıyor Super Monday Night Combat Yeni AB Gizlilik Yasasıyla Kapanıyor
MOBA oyunu Super Monday Night Combat Avrupa Birliği'nin (AB) yeni çevrimiçi gizlilik yasası sebebiyle önümüzdeki ay sunucularını kapatıyor. Super Monday Night Combat Yeni AB Gizlilik Yasasıyla Kapanıyor

MOBA oyunu Super Monday Night Combat Avrupa Birliği’nin (AB) yeni çevrimiçi gizlilik yasası sebebiyle önümüzdeki ay sunucularını kapatıyor.

Geliştirici Uber Entertainment’ın yaptığı açıklamaya göre oyunun halihazırdaki sistemi  AB’nin yeni yasasıyla uyumlu değil. Bu sebeple oyun sisteminde ciddi değişiklikler yapmak gerekiyor ancak stüdyonun bütçesi bunu karşılamaya yetmediğinden oyun 24 Mayıs’ta sunucularını sonsuza dek kapatacak. Kapanış sebebiyle stüdyo oyuncularına kalan sürede kullanıp oyunun tadını çıkarabilsinler diye oyun içerisinde 10 bin dolar değerinde para dağıtacak.

AB’nin yeni çevrimiçi gizlilik yasası kullanıcılara kendi gizli verileri üzerinde daha çok söz sahibi olma hakkını tanımayı amaçlıyor. Bu nedenle farklı sektörlerden birçok firma da bu yönde güncellemeler yapıp kullanıcılarını ve müşterilerini bilgilendiriyordu. Hatta hatırlarsanız Steam’in bu amaçla yayımladığı büyük bir güncelleme SteamSpy’ı olumsuz etkilemişti.

League of Legends Karakteri Kai’Sa Fazla ‘Seksileştirilmiş’