TCL , CES 2021’de TCL 20 Serisi Akıllı Telefonlarını Tanıttı TCL , CES 2021’de TCL 20 Serisi Akıllı Telefonlarını Tanıttı
(Haber Bülteni) TCL Communication, resmi sanal CES 2021 basın konferansında geliştirilmiş NXTVISION 2.0 ekran teknolojisine sahip yeni akıllı telefonlardan oluşan TCL 20 Serisi’ni tanıttı.... TCL , CES 2021’de TCL 20 Serisi Akıllı Telefonlarını Tanıttı

(Haber Bülteni)

TCL Communication, resmi sanal CES 2021 basın konferansında geliştirilmiş NXTVISION 2.0 ekran teknolojisine sahip yeni akıllı telefonlardan oluşan TCL 20 Serisi’ni tanıttı.  20 Serisi, geçen yılki 10 Serisi’nin üstüne çıkarak iki 5G özellikli model, gelişmiş görüntüleme, daha iyi performans ve pil ömrü gibi özelliklerle geliyor. Bu yılki mobil cihazlar arasında şirketin XX TL’nin altında satışa süreceği ilk 5G özellikli akıllı telefonu olan TCL 20 5G yer alıyor.

20 Serisi’nde TCL’in ürettiği en yeni ekranlarının yanı sıra TCL’in kendisine ait gelişmiş ekran optimizasyonu ve kamera teknolojisi olan yeni nesil NXTVISION yer alıyor. NXTVISION 2.0, kullanıcılara geçen yıl TCL 10 Serisi ile piyasaya sürülen versiyonuna kıyasla video ve görüntüleme deneyiminde birçok iyileştirme sunuyor. Bunların arasında gelişmiş Standart Dinamik Aralık görüntüleri (SDR) Yüksek Dinamik Aralık (HDR) görüntülere dönüştürme, gelişmiş renk kalibrasyonu ve daha fazla göz güvenliği bulunuyor. 20 Serisi’ndeki belirli cihazlar, TCL’in yeni yapay zekalı görsel geliştirme teknolojisinin yanında daha iyi bir dokunmatik deneyim sunmak için yeni nesil özel bir görüntü motoru içeriyor. Yapay zekalı görsel geliştirme teknolojisi, ortamın ışıklandırmasını akıllı bir şekilde algılayan ve parlaklığı, renk doğruluğunu, netliği ve kontrastı otomatik olarak iyileştirmek için farklı görseller arasında ayrım yapan bir algoritma olarak öne çıkıyor.

 

TCL 20 5G

Daha büyük 6,67 inç FHD+ Dotch ekrana sahip olan TCL 20 5G, gelişmiş bir ekran ve video akışı deneyimi ile birlikte güçlü 5G performansı arayanlar için tasarlanmış. NXTVISION teknolojisi ile donatılan TCL 20 5G, Netflix’te dizi, belgesel ve film izlemek için HDR10 video oynatımını destekliyor ve kullanıcılara, içerik üreticilerinin istediği kalitede video izleme imkanı sağlıyor. NXTVISION ayrıca SDR’den HDR’ye gerçek zamanlı dönüştürme aracına ve ekranın renk doğruluğunu daha da artıran özel parça parça ekran kalibrasyon moduna sahip.

Telefonun 5G özellikleri, 8nm sekiz çekirdekli Snapdragon 690 5G yonga setiyle destekleniyor. TCL 20 5G’nin güç yönetimi, yerleşik 4500 mAh pilin daha da uzun ömürlü olmasına yardımcı olmak için veri kullanımına göre 4G ve 5G arasında otomatik olarak geçiş yapan Akıllı 5G teknolojisi ile iyileştirilmiş.

İyi kalitede fotoğraflar ve videolar çekmek isteyenler için TCL 20 5G’de yapay zekadan güç alan üçlü kamera kurulumunun yanı sıra düşük ışıkta yüksek çözünürlüklü çekim yapmayı, otomatik odaklamayı ve video görüntü sabitlemeyi geliştiren teknolojiler bulunuyor. 48 megapiksel ana arka kamera, ayrıntılı fotoğraflar çekiyor ve her seferinde net ve göz alıcı fotoğraflar çekmek için PDAF otomatik odaklamayı kullanıyor.

Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan TCL 20 5G, Sis Grisi ve Durgun Mavi renk seçeneklerine sahip.

 

TCL 20 SE

Cihaz, gelişmiş  görüntüleme deneyimi için % 90 ekran gövde oranı, 6.82 inç büyüklüğünde V çentikli bir ekran ve ince bir kasada geniş, sinema performansı sağlayan 20.5:9 ekran oranına sahip. Geniş ekrandan daha fazla yararlanabilmek için TCL 20 SE’de ayrıca Akıllı Kayan Pencere özelliği mevcut. Bu özellik, sağ veya sol köşeye kaydırılarak aktifleştiriliyor, boyutu ayarlanabiliyor ve ekranda herhangi bir yere taşınabiliyor.

TCL 20 5G modeli gibi TCL 20 SE de SDR’den HDR’ye dönüştürme teknolojisine sahip. NXTVISION teknolojisi sayesinde renk, kontrast ve netlik, videolar izlenirken gerçek zamanlı olarak iyileştiriliyor. Akıllı telefonun çift hoparlör tasarımı, iyi bir ses deneyimine katkıda bulunuyor. Cihaz kullanıcının elindeyken hoparlörler engellenmiyor ve Hi-Res Audio sertifikasıyla uyumlu. TCL 20 SE’de tüm bu özelliklere güç sağlamak için Qualcomm’un 8 çekirdekli işlemcisi ve 5.000 mAh batarya bulunuyor. Ayrıca cihazda bulunan On-The-Go ters şarj özelliği de başka bir akıllı cihazın veya daha küçük bir aracın pilini doldurabiliyor.

Cihazın dörtlü arka kamerası, nesneleri otomatik olarak algılayacak şekilde tasarlanmış yapay zeka destekli renkli portre ve gökyüzü geliştirme özellikleriyle birlikte geliyor. Ek olarak, yeni Yapay Zeka Nesne Silici de arka plandaki kişileri veya nesneleri temizleyebiliyor.

TCL 20 SE, bu ay Gece Siyahı ve Aurora Yeşili renk seçenekleri ile birlikte birçok ülkede satışa sunulacak.

TCL 20 Serisi, önümüzdeki haftalarda bir 5G akıllı telefon dahil olmak üzere en az 3 ek modelle genişleyecek. Bu yeni cihazlar, TCL yapımı ekranlardan, NXTVISION görsel deneyimlerinden ve iyileştirilmiş performans ve görüntüleme kalitesinden oluşacak. TCL, bu modelleri resmi olarak 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürecek ve daha fazla ayrıntı paylaşacak.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.