Kategoriler

Tapo’nun Akıllı Işık Şeridi Yakında Türkiye’de

(Haber Bülteni)

TP-Link’in akıllı ev ürünleri markası Tapo’nun yeni, eğlenceli bir modeli daha geliyor. Yakında Türkiye’de satışa sunulacak Tapo L900 model adlı akıllı ışık şeridi ile evler renklenecek.

WiFi destekli ve hem uygulama üzerinden hem de sesle çalıştırılabilen akıllı ışık şeridinin kullanımı son derece kolay. Tapo L900, başka herhangi bir cihaz (hub vb) gerektirmeden, doğrudan WiFi’a bağlanarak çalışır duruma geliyor. İstenilen ölçüde kesilebilen ve sağlam bir çek-yapıştır bantla istenen yere takılan ışık şeridi, çok renkli ve üzerindeki LED ampuller benzerlerine oranla yüzde 20 daha parlak. Beş buçuk yıldan daha fazla (50 bin saat) kullanım için üretilen ampuller, maksimum 2100 ışık şiddetinde.

Akıllı ışık şeridi ile evlerin her odası farklı renkte ışıklandırılabiliyor ya da farklı ambianslar için farklı renkler seçilebiliyor ve bunlar kaydedilebiliyor. Daha sonra örneğin film izlerken bu ambians için yapılan kayıt seçilebiliyor. 16 milyon canlı renk sunan Tapo L900, ayrıca sıcak beyaz, soğuk gün ışığı gibi seçeneklere de sahip. Programlanabilen ve zamanlayıcı özellikleri olan ürünü, belli saatlerde belli modda ışık verecek şekilde programlamak mümkün, ya da zamanlayıcı özelliği kullanılarak bir süre boyunca ışık verecek şekilde de programlanabilir.

İster Ses İle İster Uygulama İle Yönetim

Tapo L900 akıllı ışık şeridi, Android ve iOS destekli Tapo uygulamasından kolayca yönetilebiliyor. Işık şeridi için modların oluşturulmasından programlamaya, zamanlayıcıyı çalıştırmaktan ışığın azaltılıp çoğaltılmasına değin her şeyi Tapo uygulaması üzerinden yapmak mümkün. Her oda için ayrı ışık rengi ve parlaklığı ve ayrı programlama da yapılabiliyor.

Tapo’nun akıllı ışık şeridinin sesli komut özelliği de bulunuyor. Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Home gibi farklı akıllı ev platformlarıyla uyumlu olan ürünü sesle açıp kapamak, belli bir modu seçmek, ışığı kısmak mümkün.

Son derece kaliteli ve güvenli olan Tapo L900 daha iyi ısı dağılımı, daha fazla dayanıklılık ve daha fazla kıvrımlı olarak tasarlanmış, dayanıklı bir ışık şeridi. Her bir LED boncuk, bir sonrakinden bağımsız çalışıyor ve her koşulda güvenli kullanım sağlıyor. Işıklar titreme yapmayan, mavi ışık yaymayan düşük voltajlı olarak tasarlanmış. Bu nedenle çocuk odaları dahil evin her yerinde güvenle kullanılabiliyor.

Tapo L900 akıllı ışık şeridi yakında Türkiye’de satışa sunulacak.

Görüntülenmeler:
24
İlgili Kategoriler
Haber