TP-LINK’ten Çok İşlevli Yeni WiFi Cihazı TP-LINK’ten Çok İşlevli Yeni WiFi Cihazı
TP-LINK, çok işlevli yeni erişim noktası olan AP300’ü satışa sunuyor. AP300, WiFi kapsama alanını artırıyor. TP-LINK’ten Çok İşlevli Yeni WiFi Cihazı

TP-LINK, çok işlevli yeni erişim noktası olan AP300’ü satışa sunuyor. AP300, hem WiFi kapsama alanını artırıyor, hem de aynı anda birden fazla cihaza yüksek hızda bağlantı sağlıyor.

802.11AC destekli olan ürün, çift kanallı ve toplamda 1200Mbps kablosuz hıza ulaşabiliyor. 4K video, online oyun gibi hız gerektiren uygulamaları kesintisiz ve ev/ofisin her noktasında sorunsuzca yapabilmeyi sağlayan AP300, siyah, şık kasası ile bir aksesuar görünümünde. 5GHz bandında 867Mbps, 2.4GHz bandında ise 300Mbps kablosuz hıza sahip olan ürün, böylece aynı anda akıllı TV’den 4K film indirip izlerken bilgisayardan e-postaları kontrol edebilmeyi, akıllı telefondan oyun oynayabilmeyi sağlıyor.  Ürünün üzerinde yer alan çift yönlü ve çıkarılabilir antenler sayesinde WiFi ‘ölü bölge’ sorunu da ortadan kalkıyor. Tüm kablosuz ağ ihtiyaçlarınıza yönelik olarak erişim noktası (Access Point-AP), Yineleyici/Köprü (Bridge), İstemci (Client) ve Çoklu-SSID modları desteği sayesinde birçok seçeneği tek bir cihazda sunuyor. AP300’ün varsayılan modu olan AP modu, var olan kablolu bağlantıyı tüm cihazların bağlanabileceği bir kablosuz ağa dönüştürmeyi sağlıyor.

Cihazda yer alan çift çekirdekli 800MHz Broadcomm işlemci ise, çekirdekler arasında görevleri bölerek, aynı anda birden fazla cihaz ağa bağlandığında, verimliliğin ve performansın düşmesini engelliyor.

Kurulumu son derece basit olan AP300, kolay ve anlaşılır arayüzü sayesinde dakikalar içinde kurulup yapılandırılabiliyor. Çok yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 134 USD + KDV.

TP-LINK Adaptörleri İsviçre’den Onay Aldı

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.