Kategoriler

Uçaklarda Game Boy Oyunları Oynamanın Yolu Açıldı

Uçaklarda Game Boy Oyunları Oynamanın Yolu Açıldı

Nintendo firması Game Boy serisi el oyun konsol oyunlarını, emülatör ile çeşitli yerlerde oynatabilmek için özel bir patent aldı.

Dev Japon oyun firması Nintendo, sonunda eski tüm Game Boy oyunlarını her yerde ve her cihazda oynatabilmek için gerekli adımı attı ve bunu belirleyen bir patent aldı. ABD patent kurumu USPTO’nun (United States Patent and Trademark Office), dün yayınladığı patent dokümanında, Nintendo’nun Game Boy benzeri cihazlarının oyunlarını emülatör ile istediği her yerde oynatabilmesinin yolu açılıyor.

Bu patentte anlatılan emülatör ile artık Nintendo uçaklarda, trenlerde ve otobüslerdeki eğlence ekranlarında oyunlarının yasal olarak oynanmasına izin verecek. Bunun gerçekleşmesi ile hem kendi oyunlarını garanti ediyor, hem de tüm kontrol kendisinde oluyor. Böylece sadece ulaşım araçlarında değil, bilgisayarlarda, mobil cihazlarda, tabletlerde ve akıllı telefonlarda da Nintendo’nun yasal emülatörü ile eski Game Boy serisi oyunları oynanabilecek.

Her ne kadar şu anda Wii, Wii U ve 3DS gibi kendi cihazlarında emülatör sistemini kullanıyor olsa da, bu patent ile kullanılabilecek cihazların yelpazesi çok genişliyor. Nintendo’nun bu patentin pratik sonuçlarını ne zaman devreye sokacağını bilemiyoruz. Ama harıl harıl emülatör yazılımı ve eski klasik oyunlarının aktarımı üzerine çalıştıklarına eminiz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri