Unutulmaz Facebook Oyunları #2 Unutulmaz Facebook Oyunları #2
Facebook'un geçmişi bir hayli geniş. Yazı dizimiz olan Unutulmaz Facebook Oyunları kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer biraz daha gerilere gidiyoruz. Unutulmaz Facebook Oyunları #2

Yazan: Mine Zeybek

Facebook gibi popüler bir sosyal medya platformu, oyun konusunda da bir hayli geniş kitleye sahip. Durum böyle olunca bazılarımızın profilleri “şu kadar canla bana yardım et”, “gel sen de savaşa katıl” gibi bildirimlerle tacize uğruyor. Hoş, bazılarımız bundan zevk alıyoruz. Ne olsa oyun oynamanın ne yaşı var ne de yeri var.

Bu yazımızda günümüzün Facebook oyunlarına değil, tam tersi geçmişin unutulmaz isimlerinden bazılarına değineceğiz. Biraz daha nostalji isterseniz Unutulmaz Facebook Oyunları #1 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yu-Gi-Oh BAM!

Kart çizimlerinin flash’la yapıldığı ve 3V3 savaş sistemi olan bir oyun. Ayrıca arkadaşlarınızla ve arenadakilerle düello yapılabiliyordu ancak ömrü kısa sürdü.

fragtist yugioh bam

SimCity Social

Sims Social’in ilk başlarda sevilmesi nedeniyle EA SimCity Social’ı da çıkarmıştı. Sonuç: hüsran. İki oyun da kapandı.

sims city social facebook

ChiefVille

Zynga‘nın diğer bir işletme oyunu. Ömrü CafeWorld kadar uzun değildi.

chiefville facebook

Cafe World

Restaurant City‘nin rakibi Café World’ü hatırlayan var mı? Eskiden bayağı ünlüydü. 2014’e kadar dayanabilen nadir uzun ömürlü Facebook oyunlarındandır.

cafeworld

CastleVille

Zynga’nın grafikte ilerlediği yıllar… Ancak oyunun çocuksu havası ve basit görev sistemi herkese hitap etmediği için kapandı.

castlevilleCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.