Video Oyunlarına İlgi Duyan Herkes Buraya Video Oyunlarına İlgi Duyan Herkes Buraya
Video oyunlarına ilgi duyan herkesin yakından takip ettiği oyun sektörünün oyuncuları 26 Mart’ta 10.İLTEK Günleri’nde sizi bekliyor! AMIGA’dan PC’ye oradan da konsollara oyunculuğun evrimini... Video Oyunlarına İlgi Duyan Herkes Buraya

Video oyunlarına ilgi duyan herkesin yakından takip ettiği oyun sektörünün oyuncuları 26 Mart’ta 10.İLTEK Günleri’nde sizi bekliyor!

AMIGA’dan PC’ye oradan da konsollara oyunculuğun evrimini yaşamış, Türkiye’de oyun sektörü üzerine çalışan, oyunu kuralına göre oynayan ünlü isimler 26 Mart’ta İLTEK Günleri’nde seni video oyunları hakkında bilmediğin bilgilerle donatmak için geliyorlar.

24-25-26 Mart tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda teknolojinin her alanına değinilecek olan İLTEK Günleri‘nde 10.yıla özel Oyun Dünyası da işlenecek.

Oyun basınının önemli isimleri, etkinliğin ilk oturumunda video oyunları üzerine geçmişten günümüze eğlenceli bir kapı açacaklar. Murat Oktay, Murat Sönmez, Şefik Akkoç, Sinan Akkol, Burak Akmenek ve Ersin Kılıç bu güne kadar yaşadıkları deneyimleri oyunculuklarından mesleklerin doğru geçişi anlatacaklar.

Bir sonra ki oturumda Yandex’ten Kayra “Keri” Küpçü, Zula’dan Ahmet Avcı ve Crytek Istanbul’dan Fahrettin Satgan Türkiye’de yerelleştirme ve kültüre kazandırma konusunda deneyimlerini paylaşacaklar.

Oyun Geliştirmek için neye ihtiyacın olduğunu Tansu Kendirli, Ali Erkin ve Güven Çatak ile birlikte akademik anlamda konuşacaklar, Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ile detaylarına ulaşacaksınız.

Kitlenin Gözünden Oyun oturumunda Tuna “Pintipanda” Akşen, Ceyda “CepEjderi” Doğan Karaş, Nurettin Tan ve Orkun Işıtmak ile sosyal hayattan oyun dünyasına doğru geçiş ve getirileri – götürüleri hakkında deneyimlerini paylaşacaklar.

Nvidia ile oyunculuk oturumunda ise Nvidia’nın oyunculara ve oyunculuğa bakışı, donanımlarının geliştirilmesi ve bunların sunulması üzerine merak edilen sorulara cevaplar bulunacak.

Siz de 10.İLTEK Günleri’nde yerinizi almak istiyorsanız iltek.ytuieee.com adresinden online kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Fragtist 10.İLTEK GünleriCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.