Warner Bros. Games’den Yeni Bir Hogwarts Macerası Warner Bros. Games’den Yeni Bir Hogwarts Macerası
(Haber Bülteni) Warner Bros. Games , 1800’lerin büyücülük dünyasında geçen açık dünya, tek oyunculu, aksiyon rol yapma video oyunu (RPG) Hogwarts Legacy’yi duyurdu.  Avalanche... Warner Bros. Games’den Yeni Bir Hogwarts Macerası

(Haber Bülteni)

Warner Bros. Games , 1800’lerin büyücülük dünyasında geçen açık dünya, tek oyunculu, aksiyon rol yapma video oyunu (RPG) Hogwarts Legacy’yi duyurdu. 

Avalanche tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Games tarafından Portkey Games etiketi altında yayınlanacak Hogwarts Legacy, 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One konsolları ve PC için piyasaya sürülecek .

Oyuncular, büyücülük dünyasının gizli bir gerçeğini ortaya çıkarmak için Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorlar.  Hogwarts Legacy’de oyuncular seçimlerine göre cadı veya büyücü olarak dövüş becerilerini geliştirerek, güçlü büyülerde ustalaşarak ve ölümcül düşmanlarla yüzleşerek karakterlerinin yeteneklerini geliştirebilicekler.Oyuncular ayrıca zor seçimler sunacak ve neyi temsil ettiklerini belirleyecek görevler ve senaryolarla karşılaşacaklar. Hikayenin zirvesine ulaştıklarında oyuncular büyülerde ustalaşarak, iksirler hazırlayarak ve fantastik canavarları evcilleştirerek büyülü yeteneklerini geliştirebilecekler. Açık dünya yolculuğu, oyuncuları Hogwarts’ın ötesine, Yasak Orman ve Hogsmeade Köyü gibi yeni ve tanıdık büyücülük dünyasına götürüyor.

Avalanche Studio Genel Müdürü John Blackburn, “Böylesine muhteşem bir franchise üzerinde çalışmak büyük bir onur ve ekip, hem Harry Potter hem de RPG hayranlarının keyif alacağı otantik bir Büyücülük Dünyası deneyimi sunmaya kendini adamıştır” diyor.

Oyunun Resmi Fragmanını buradan izleyebilirsiniz:Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.