WD Red Pro Sürücüler Artık 6TB WD Red Pro Sürücüler Artık 6TB
Bir Western Digital (NASDAQ:WDC) şirketi olan WD, WD Red Pro sabit sürücü serisini 5 TB ve 6 TB kapasitelerle genişlettiğini duyurdu. WD Red Pro Sürücüler Artık 6TB

Bir Western Digital (NASDAQ:WDC) şirketi olan WD, WD Red Pro sabit sürücü serisini 5 TB ve 6 TB kapasitelerle genişlettiğini duyurdu.

WD Red Pro ailesi NAS (networke bağlı depolama) 16 yuvalı sistemlere kadar ideal çözümü sunuyor ve standart WD Red sürücülerinden daha kapsamlı depolama ihtiyacı olan iş yerlerine hizmet ediyor.

Piyasaya sürülen WD Red Pro 5 ve 6 TB sabit sürücüler,  saniyede 214 Megabyte (MB/s) data transfer oranları için 128 MB önbelleğe sahip.

WD Red Pro 6 TB sabit sürücüler şu özelliklere sahip:

16 Yuvaya Kadar Şok Koruması – Çok eksenli bir şok sensörü ile donatılmış sürücü, fark edilmeyen şok durumlarını tespit ediyor ve dinamik uçuş yüksekliği teknolojisi ile birlikte, her okuma-yazma fonksiyonunu veriyi telafi etmek ve korumak için düzeltiyor. Bu sayede, sürücüyü geniş 1-den 16-yuvaya kadarki NAS çevrelerinde koruyor.

NASware 3.0 – Özelleştirilmiş ileri seviye yazılımı, zorlu NAS ortamında pürüzsüz entegrasyon, sağlam veri koruma ve ideal performansı mümkün kılıyor.

Titreşim Koruması – Donanımsal titreşim telafi teknolojisi, doğrusal ve döngüsel titreşimleri gerçek zamanlı olarak düzeltiyor.

WD Red Pro sürücüler 5 yıl sınırlı garanti sunuyor.

Fiyat 

WD Red Pro sabit sürücüler beş yıl sınırlı garanti kapsamındadır ve yeni kapasiteleri Ekim ayı içerisinde seçkin satış noktalarında yer alacaktır. WD Red Pro 5 TB (model #: WD5001FFWX) için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 319.00 $ + KDV , WD Red Pro 6 TB (model #: WD6001FFWX) için tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 359.00 $ + KDV ’dir.

-Basın bülteniCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.