WD, Taşınabilir Sabit Sürücüsünü Yeniden Tasarlıyor WD, Taşınabilir Sabit Sürücüsünü Yeniden Tasarlıyor
WD, yeniden tasarlanmış My Passport Ultra sabit sürücülerini ve Mac sürücüler için My Passport’u tanıttı. WD, Taşınabilir Sabit Sürücüsünü Yeniden Tasarlıyor

Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi olan WD, yeniden tasarlanmış My Passport Ultra sabit sürücülerini ve Mac sürücüler için My Passport’u tanıttı.

Güncel 7nci nesil My Passport serisiyle beraber, My Passport Ultra ve Mac’ler için My Passport taşınabilir sabit sürücüleri, 3 TB’a kadar kapasite ve dört rengiyle – Klasik Siyah, Parlak Beyaz, Vişne ve Parlament Mavisi – satışa sunuldu. WD, ayrıca yeni opsiyonel aksesuarı olan WD Grip Pack’i de tanıttı. WD Grip Pack, değişik renklerde olup, sürücüyü çevreleyen ve kullanıcıların My Passport sürücülerini kolay bir şekilde kişiselleştirmelerini mümkün kılan yumuşak bir bant.

My Passport Ultra taşınabilir sürücüleri 3 TB, 2 TB, 1 TB ve 500 GB kapasite ve yazma hızına ve 256-bit AES donanım şifreleme özelliği ile geliyor. My Passport Ultra’nın yanlış ellere geçmesi durumunda 256-bit AES donanım şifreleme, sadece kullanıcılar tarafından bilinen bir şifre ile dosyaları, klasörleri, fotoğrafları, videoları ve müzikleri koruyor. Saniyede 5 gigabit’e kadar USB 3.0 uyumluluğu hızlı veri transfer oranı sağlarken, geriye dönük olarak USB 2.0 ile de uyumludur. Mac için My Passport taşınabilir sürücüleri 3 TB, 2 TB, 1 TB kapasitelerde ve USB 3.0 bağlantılı 256-bit AES donanım şifreleme özelliği ile sunulmuştur.

My Passport Ultra’nın içinde bulunan WD Backup yazılımı, verilerinizi korumak için bir yedekleme planı oluştururken aksaklıkları azaltmaya odaklanan basit kullanımlı bir uygulamadır. Cihazların %31’inin kullanım süresi boyunca bir noktada kötü amaçlı yazılımlara maruz kaldığı düşünüldüğünde, verilerin My Passport gibi ikinci bir cihaza güvenle yedeklenmesi değerli içerikleri saklama anlamında önemlidir.

My Passport Ultra ve Mac için My Passport taşınabilir sürücüler Haziran ayı içerisinde seçkin satış noktalarında yer alacak. My Passport Ultra ve Mac için My Passport’un tavsiye edilen perakende satış fiyat aralığı kapasiteye bağlı olarak (3 TB kapasite bir sonraki ay satışa sunulacak) 79.99$ ila 229.99$ arasındadır.

Hem My Passport Ultra hem de Mac için My Passport 3 yıl sınırlı garanti kapsamındadır. WD Grip Pack aksesuarı Haziranda satışta olup tavsiye edilen perakende satış fiyatı 12.99$’dır.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.