Western Digital MicroSD Kartı: 256GB SanDisk Extreme MicroSDXC Western Digital MicroSD Kartı: 256GB SanDisk Extreme MicroSDXC
Western Digital, microSD kartı olan yeni 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kartın da içerisinde olduğu yeni 256GB microSD kartlarını duyurdu. Western Digital MicroSD Kartı: 256GB SanDisk Extreme MicroSDXC

Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), microSD kartı olan yeni 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kartın da içerisinde olduğu yeni 256 gigabayt (GB) microSD kartlarını duyurdu.

Yeni kartlar arasında genel tüketiciler için optimize edilmiş ilk 256GB kartın Premium Edition sürümü olan 256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart da yer alıyor. Bu yeni ürünler; akıllı telefon, insansız hava aracı ve aksiyon kameralar ile depolama alanının dolmasından endişe duyulmadan profesyonel seviyede video ve fotoğraf çekimini mümkün kılan hız ve kapasiteyi bir parmak tırnağı boyutundaki karta sığdırıyor. Fotoğraf çekimi, 4K UHD veya Full HD video kaydı ya da yüksek kalitede müzik dosyalarını depolamada, yeni 256GB kartları, tüketicilere depolama alanlarından endişe duymadan devasa boyutta içeriğe sahip olma özgürlüğünü sunuyor. Kullanıcıların yaklaşık 14 saatlik bir 4K UHD videoyu1 üzerine kaydedebildiği 256GB kart; yüksek performanslı insansız hava araçları, aksiyon kameraları ve 4K uyumlu akıllı telefonlar için ideal bir kart olarak öne çıkıyor.

Bu yeni kart, 24 saatten daha uzun Full HD video1 depolayabiliyor ve 95MB/s’ye varan hızda transfer imkânı sunuyor. Bu hız ile kullanıcılar, yaklaşık 1.200 fotoğrafı sadece bir dakika2 içerisinde hızla transfer edebiliyor.

Zorlu koşullarda çalışabilecek şekilde geliştirilen yeni SanDisk microSD kartlar3 suya, sıcaklığa, şoka ve X-ışınına karşı dayanıklı olup Android için geliştirilen SanDisk Memory Zone uygulamasıyla da uyumlu. Böylece kullanıcılar, içerikleri kolaylıkla cihazlarına yedekleyebiliyor ve bu içerikleri yönetebiliyor. Uygulama Google Play Mağazası üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Yeni kartlar, SanDisk’in en ileri mobil bellek çözüm portföyüne dahil olan en son yenilikler.

256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart Premium Edition, 2016 yılının Ağustos ayında dünya genelinde satışa sunulacak olup tavsiye edilen satış fiyatı 149,99 dolar. 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kart ise 2016 yılının 4. çeyreğinde dünya genelinde satılacak olup tavsiye edilen satış fiyatı 199,99 dolar.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.