Western Digital SSD Piyasasına Geri Dönüyor Western Digital SSD Piyasasına Geri Dönüyor
Western Digital, bu ay sonunda Dubai’de yapılacak GITEX Tech Week 2016 kapsamında yeni SSD cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Western Digital SSD Piyasasına Geri Dönüyor

Mart 2009’da Western Digital 65 milyon dolara SiliconSystems’ı satın almıştı. Bu satın almanın arkasında Western Digital şirketini, geri olduğu SSD piyasasında iyi bir konuma getirmek vardı. Mart 2010’da Western Digital beklenildiği gibi ilk SiliconEdge 2.5-inch SATA II SSD serisini piyasaya sürdü.

fragtist-western-digital-ssd

Bu serinin 256 GB kapasiteli versiyonu 250 MB/sn okuma, 170 MB/sn yazma hızına sahipti. Bu modelin sıkıntısı ise üst üste yapılan yazma işlemlerinde hızın 0.2 MB/sn değerlerine kadar düşmesiydi. Diğer şirketlerin modellerinin fiyatları göz önüne alındığında, fiyat konusunda da yukarıda olan bu model, kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bunun bir sonucu olarak Western Digital, SSD üretimini yavaşça durdurmuştu.

fragtist-western-digital-ssd-1

O zamanlardan daha yakın zamanlara hızlı bir geçiş yaptığımızda, Mayıs 2016’da Western Digital’ın SanDisk firmasını 16 milyar dolar karşılığında satın alarak, yaptığı ikinci atılımı görüyoruz. Firma bir kez daha SSD piyasasında bir yer edinebilmek için harekete geçti ve 2016’nın birinci çeyreğinin en fazla ikinci SSD sağlayıcısı şirketi bünyesine aldı. HDD piyasasının giderek küçülmesiyle beraber, güçlü NAND Flash depolama bölümüne sahip olmak firmayı dijital depolama alanında tekrardan yarışan bir firma haline getirdi.

Tahmin edilebileceği üzere firma, bu ay sonunda Dubai’de yapılacak GITEX Tech Week 2016 kapsamında yeni SSD cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Dolayısıyla, Western Digital tekrardan SSD piyasasına dönüyor. WD Green SSD ve WD Blue SSD isimleriyle dönüşünü tasarlayan firma için işler önceki sefer kadar kötü gitmeyeceğe benziyor. Önceki seferki 400 milyon dolar değerindeki SSD piyasasına oranla, günümüzdeki piyasa değerleri 13.8 milyar dolar değerlerine gelmiş durumda. 2016’daki bu büyük gelişim dolayısıyla WD’ın pastadan pay almak için önceki sefere göre daha başarılı bir çıkış yapması gerekiyor.

Call of Duty: Infinite Warfare Legacy Edition İçin Kendinize 130GB’lık Yer Açınİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.