Western Digital, WD_BLACK Portföyünü Türkiye’de Genişletiyor Western Digital, WD_BLACK Portföyünü Türkiye’de Genişletiyor
(Haber Bülteni) Depolama teknolojilerinin öncü firmalarından Western Digital, oyuncuların kurulumlarını geliştirmelerine ve yeni nesil oyunların yolunu açtığı gelişen oyun ortamına uyum sağlamalarına yardımcı olan... Western Digital, WD_BLACK Portföyünü Türkiye’de Genişletiyor

(Haber Bülteni)

Depolama teknolojilerinin öncü firmalarından Western Digital, oyuncuların kurulumlarını geliştirmelerine ve yeni nesil oyunların yolunu açtığı gelişen oyun ortamına uyum sağlamalarına yardımcı olan üç yeni WD_BLACK ürününü tanıttı.

SSD’ler, sorunsuz bir oyun deneyimi için önemli bir görev taşıyor. Yeni WD_BLACK serisinin önde gelen ürünlerinden biri olan WD_BLACK SN850 NVMe  SSD, 7000/5300MB/saniyeye** (1TB model) kadar okuma / yazma hızlarında performans sağlıyor.

 

 

Western Digital’den Yosi Rafael; “WD_BLACK sürücüleri, gamer’ların bir depolama aygıtından beklentileri yönünde çıtayı sürekli yükseltiyor. Bu ürünler, oyunculara yüksek performans için ihtiyaç duydukları araçları ve ekipmanları sağlamak adına özel olarak tasarlandı. Bugün, Türkiye genelinde gördüğümüz gamingdeki artışa bir cevap olarak geliştirilmiş, üç yeni son teknoloji ürünü tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ürünler, gamerlar için özel olarak tasarlandı. Oyun konsollarına veya PC’lere performans ve kapasite konusunda güvenilir ve sağlam bir destek sağlıyorlarlar. Gamer’ların ortağı olmaktan ve bu sektöre sunduğumuz destekten gurur duyuyoruz” dedi.

Yeni piyasaya sürülen WD_BLACK ürünleri şunları içeriyor:

WD_BLACK SN850 NVMe SSD

PCIe Gen4 teknolojisinin performansına sahip olacak şekilde tasarlanmış olan bu ürün, 7000/5300MB/s (1TB modelde) varan yüksek okuma/yazma hızları sunuyor. Sisteminizi isteğe bağlı 2 TB* kapasiteye sahip RGB aydınlatmalı soğutuculu (heatsink) modeli ile donatabilirsiniz. WD_BLACK SN850 NVMe SSD, yüksek performansa ek olarak, selefine göre geliştirilmiş düşük sıra derinliği performansı sunarak hem oyun hem de günlük kullanıcıların uygulamalarını daha sorunsuz yüklemesini sağlıyor. ** WD_BLACK SN850 NVMe SSD soğutucusuz versiyonu 500GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde mevcut.

 

WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Eklenti Kartı

Özelleştirilebilir RGB aydınlatma (yalnızca Windows) ve soğutucu içerir. WD_BLACK An1500 NVMe  SSD Eklenti Kartı ile oyuna daha hızlı katılabilirsiniz. PCIe Gen3 teknolojisini kullanan iki SSD’den dahili olarak güç alarak, yükleme sürelerini en aza indirmek için 6500 MB / sn’ye kadar okuma hızına ve 4100 MB / sn’ye kadar yazma hızına ulaşabilirsiniz.

 

WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD

Kurulumlarını düzene sokmak isteyen oyuncular için en uygun çözüm olan dock, NVMe teknolojisi ile süper yüksek hızlar, oyunlar için daha fazla kapasite ve aksesuarlar için birden fazla bağlantı noktası sunuyor. Hepsi tek bir Thunderbolt  3 kablosundan güç alıyor. WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD, WD_BLACK Dashboard (yalnızca Windows) aracılığıyla kontrol edilen özelleştirilebilir RGB aydınlatma ile tamamlanmış. Sürükleyici bir oyun deneyimi için bir kez bağlayın; dağınıklığı toparlayın ve tek bir Thunderbolt  3 kablosunda kolaylaştırılmış bağlantıyla kurulum sürelerini kısaltın, dizüstü bilgisayarınızı 5K 60Hz’e kadar ek bir ekrana ve bir fare, klavye, kulaklık ve ethernet gibi çevre birimlerine bağlayın. Yükleme süresince vakit harcamamak için 3000 MB / sn’ye varan okuma hızı ve 2500 MB / sn yazma hızına ulaşan NVMe  performans depolamasıyla dizüstü bilgisayarınızı hızlandırın, verileri hızla aktarın ve oynamaya hemen başlayın.

 

 

 

 

Mevcutluk Durumu*

 • WD_BLACK SN850 NVMe SSD :
 • 500 GB – Soğutucusuz 1100TL+KDV
 • 1TB – Soğutucusuz 1750TL+KDV
 • 2TB – Soğutucusuz 3850TL+KDV

 

 • WD_BLACK AN1500 NVMe SSD eklenti kartı  
 • 1 TB – 2500TL+KDV
 • 2 TB – 3900TL+KDV
 • 4 TB – 7500TL+KDV

 

 • WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD  
 • 1 TB – 3599TL+KDV
 • 2 TB – 4899TL+KDV

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.