WiFi Kapsama Alanı Sorunu Çözen Ürün, RE355 WiFi Kapsama Alanı Sorunu Çözen Ürün, RE355
TP-LINK’in WiFi sinyallerini güçlendirerek, kapsama alanı sorununu çözen yeni ürünü RE355 satışa sunuldu. WiFi Kapsama Alanı Sorunu Çözen Ürün, RE355

Yüksek bağlantı hızı (AC destekli) ile de dikkat çeken RE355, tek bir tuş yardımıyla kolayca kuruluyor ve WiFi ‘ölü bölge’ sorununu ortadan kaldırıyor.

Mobil cihazlar sayesinde artık evin/ofisin her noktasında yüksek güçlü bağlantı ihtiyacı oluşuyor. Ancak gerek binaların mimari yapısı, gerekse modem/router’ların yanlış konumlanması gibi nedenlerle WiFi kapsama alanı birçok kullanıcının en önemli sorunu. Bu sorunu çözen ürünlerin başında ise menzil genişleticiler (range extender) geliyor.

Yeni ürün, üzerindeki WPS tuşuna basılarak modem/router ile eşleşiyor ve kurulumu da bu nedenden basit. Ürünün üzerinde yer alan akıllı sinyal göstergesi, uygun konuma yerleşim konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Sinyal gücüne göre maviden kırmızıya kadar dönüşen renkli ışık ile en iyi konumun seçilmesine yardımcı oluyor.

TP-LINK RE355 menzil genişletici, güçlü teknik özelliklerle donatılmış. Kablosuz ağ standardında yeni nesil olan 802.11AC destekli olan ürün, bu sayede yüksek hızda WiFi desteği sunuyor. Kapsama alanını genişleten ürün ile 4K video’dan online oyuna kadar her tür uygulama sorunsuz ve kesintisiz olarak yapılabiliyor.

Çift kanal (dual band) desteği olan ürün, toplamda 1200Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.  Ayrıca ürün üzerinde yer alan Gigabit Ethernet girişine kablo ile ağa bağlanan cihazları yüksek hızda bağlamak mümkün oluyor. Blu-ray oynatıcı, oyun konsolu, DVR ya da akıllı TV gibi cihazları kablo ile ağa bağlayan bir köprü görevi de gören cihaz, üzerinde yer alan ayarlanabilir üç adet anteni sayesinde WiFi sinyallerini uzak noktalara kadar ulaştırabiliyor.  RE355’in tüm antenleri de çift kanal desteği sunuyor.

Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 93 USD olarak belirtiliyor.

-Basın bülteniCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.