WildStar Kasım Ayında Kapılarını Kapatıyor WildStar Kasım Ayında Kapılarını Kapatıyor
Carbine Studios'un geliştirdiği bilimkurgu temalı MMO oyunu WildStar, Kasım ayında kapılarını kapatıyor. Detaylar haberimizde. WildStar Kasım Ayında Kapılarını Kapatıyor

Carbine Studios’un geliştirdiği bilimkurgu temalı MMO oyunu WildStar, Kasım ayında kapılarını kapatıyor.

Yapılan resmi duyuruda oyunun 28 Kasım tarihinde sunucularını kalıcı olarak kapatacağı söylendi. Bu sürece kadar oyun içinde çeşitli etkinliklerle WildStar’ın son zamanları kutlanacak oyuncularla. Etkinlikle 26 Eylül’de başlayacak. Ayrıca 1 Temmuz’dan sonra gerçek parayla oyun içinden yapılan alışverişlerin de iadesi yapıldı oyunculara.

Geliştiriciler paylaştıkları yazıda oyunun topluluğuna çıkışından bu yana gösterdikleri destek için gerçekten minnettar olduklarını belirtti. Açıklamada, “Umarız ki bu son aylarda Planet Nexus’ta yaşadığınız harika maceraları kutlayıp biraz eğlenebiliriz,” denildi.

WildStar ilk olarak 2014 yılında aylık abonelik sistemiyle PC platformunda piyasaya sürülmüştü. Bu şekilde yeterli ilgiyi çekemeyen oyun çıkışından bir yıl sonra free-to-play modeline geçmişti ancak bu da yetmemiş olacak ki sunucuları kapatma kararı alınmış.

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 MMORPG Oyunu