Kategoriler

The Witness’ın Gizemli ve Muhteşem Dünyası

Yine gizemli bir ada, yine bulmacalar, yine tek başımızayız ama The Witness çok güzel gözüküyor.

E3 2014 oyun fuarında gösterilen en orijinal PlayStation 4 oyunlarından biriydi The Witness. Bir yandan neden bu adada olduğunuzu anlamaya çalışırken, adanın sanki sizin için özel hazırlanmış çok çeşitli bulmacalarını çözerek ilerlemeye çalışıyorsunuz.

The Witness’ın bulmacalarının bazıları kolay, bazıları kafa yedirtecek kadar zor olacak. Bulmacaların bazılarını çözmek, adanın diğer ucunda bir şeyi tetikleyebilecek. Terkedilmiş binalar, suların üzerinde yürüyebileceğiniz şekilli yollar ve yeraltı tesisleri hep bizleri bekliyor olacak. Bazı bölgeler ancak ilerleyen zamanlarda erişebileceksiniz, devamlı bir keşif duygusu yaratılmış oyunda.

The Witness'ın Gizemli ve Muhteşem Bulmaca Dünyası

Fakat bunların içinde gördüğümüz en önemli şey, adanın ortamının çok güzel olduğu. Açık ve sade bir dünyada, istediğiniz yere gidebileceğiniz, huzur içinde bir adaya sahip The Witness. Hiçbir şeyi yapmak için aceleniz yok, bulmacaları için istediğiniz kadar zaman var. Hatta bir süre oynadıktan sonra zaman durmuş gibi bile hissedebilirsiniz.

Ağaçlardan suya, binaların şekillerinden gittiğiniz mekanların ayıntılarına kadar, her şey ince ince planlanmış hissi veriyor. Ama oyun gerilim öğelerini içermiyor, daha çok sizi rahatlatmak üzerine kurulmuş her şey. Braid’in yaratıcısı Jonathan Blow’un beyninden çıkan The Witness, 2014 içinde piyasaya çıkacak şekilde hedeflenmiş. Ama ekibin özenine bakacak olursak, oyun “ne zaman biterse o zaman” çıkacak gibi görünüyor.

Oyun ile ilgili haberleri resmi web sitesinden takip edebilirsiniz, buraya tıklamanız yeterli.

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri