Kategoriler

World of Diving İle Sanal Denizlere Dalacağız

Oyunlarda hep uzaylılarla, canavarlarla, yaratıklarla uğraşmaktan sıkılanlara, bir dalgıcı oynayacağımız World of Diving geliyor.

World of Diving, adından da tahmin edeceğiniz gibi bir dalış simülasyon oyunu. Aksiyonlu, hoplamalı zıplamalı, uzaylı avlamalı oyunlardan bıktıysanız, sizi huzur dolu bu oyuna alabiliriz. Her ne kadar galaksi çapında bir büyüklüğü olmasa bile, deniz tonla ilginçlikle dolu.

Öncelikle World of Diving’in çok oyunculu bir online oyun olduğunu belirtelim. Kendi dalgıcınızı seçip, her türlü kıyafetini ve ekipmanını özelleştirdikten sonra dalışa geçebilirsiniz. Suya ilk daldığınızda ortalığın ne kadar sakin olduğunu farkedeceksiniz. Ama biraz gezinince balıklar, kaplumbağalar, mercan resifleri, vadiler, tepeler ve bir sürü gezecek alan görüyorsunuz.

Ama tabii asıl eğlence diğer dalgıçları (yani oyuncuları) ve batık gemileri bulmaya başlayınca başlıyor. Sizin gibi suyun altında gezinmekten hoşlanan yoldaş dalgıçlarla, dalışın bir klasiği olan el hareketleri ile anlaşıyor, arkadaş oluyor, ekipler kuruyor ve batık gemiler gezebiliyorsunuz. Bu batıkların gerçek hayattaki ünlü batık gemi ve denizaltıların örnekleri olduğunu da belirtelim.

World of Diving İle Sanal Denizlere Dalacağız

Bu ilginç ve sakin oyuna bir görev editörü, su altı fotoğraf makinesi, başarımlar, görevler ve son olarak da Oculus Rift desteği ekleyince işler iyice ilginçleşiyor. Ever sanal denize sanal gerçeklik gözlüğü yakışır. Oculus Rift sayesinde kendimizi hakikaten de deniz altında hissetmek mümkün olacak gibi görünüyor.

World of Diving’i merak ettiyseniz ve hemen denemek isterseniz, Steam’de Erken Erişim ile herkese açık beta aşamasında. 19.99 Dolar verip kendinizi engin maviliklere bırakmanın zamanı gelmedi mi, ne dersiniz?

Eğer daha fazla simülasyon istiyorsanız size çiftçilik simülasyonu veya dağ simülasyonu da verebiliriz.

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri