Microsoft, Xbox Live’ın Adını Değiştirdi Microsoft, Xbox Live’ın Adını Değiştirdi
(Haber Bülteni) Çevrimiçi çok oyunculu Xbox deneyimi sunan Xbox Live’ın adı resmi olarak Xbox Network oldu. Microsoft, isim değişikliğini onaylayan resmi belgeyi yayınladı. Xbox... Microsoft, Xbox Live’ın Adını Değiştirdi

(Haber Bülteni)

Çevrimiçi çok oyunculu Xbox deneyimi sunan Xbox Live’ın adı resmi olarak Xbox Network oldu. Microsoft, isim değişikliğini onaylayan resmi belgeyi yayınladı.

Xbox Live’ın adının değişmesindeki temel sebebin sunulan diğer Xbox Live Gold hizmetinden ayırt edilebilmesi olduğu açıklandı. Uzun süredir piyasada çevrimiçi abonelik hizmeti veren Xbox Live Gold, aylık 9,99 dolar ücreti ile abonelerine bir takım ayrıcalıklar sunuyor. Games With Gold ile oyuncular, çevrimiçi oyunlara ve bazı ücretsiz aylık oyunlara erişebiliyorlar.

Bundan böyle, Microsoft’un çevrimiçi hizmeti artık Xbox Network olarak adlandırılacak ve çevrimiçi oyunlara erişim sağlamak için herzamanki gibi Xbox Live Gold aboneliğine sahip olunması gerekecek.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.