Yeni jenerasyon oyuncuların en büyük sorunlarından biri olan yüksek boyutlu indirmeler, Xbox One’da artık o kadar da sorun değil.

Microsoft, yeni nesil konsoluna yaptığı bir güncelleme ile bu acıları biraz olsun hafifletti. Konsolun yeni işletim sistemi sayesinde, bağlantınız 100Mbps üstü ise %80, altı ise %40 oranında indirme artışı kazanmanız mümkün.

Tabi ki de gerçek indirme hızlarının ev konfigürasyonu ve servis sağlayıcısına göre değişme ihtimali mevcut. İndirme hızlarının siz oyun oynarken önceliğin oyuna verilmesi sebebiyle düşmesi de mümkün. Güncellemeyle beraber, arka plan indirmeleri de aralıklı olarak kesilme sorunu yaşayan bağlantılarda mümkün olan en yüksek performansta çalışmaları için optimize edildi.

Gelen yenilikler arasında Xbox One’un kablosuz kumandasının yazılım yenilenmesi ile arkaplandaki müziğin uygulamalarla uyumluluğu artırıldı. Güncelleme notlarında detay verilmeden “genel performans ve kararlılık iyileştirmeleri” da yer alıyor. Güncellemeyi almak için konsolda Ayarlar > Sistem bölümünden Konsol bilgisi & Güncelleştirmeler’e gitmeniz gerekiyor.

White Noise 2 PC İncelemesi