Xbox One oyunlarını bilgisayarınızda izlemek mümkün. Peki ya Gears of War gibi şiddet içeren oyunları oynarken çocuklarınızın bu görüntüleri görmesini istemiyorsanız?

Microsoft ve Oculus da böyle düşünmüş olacak ki, Xbox One oyunlarınızı Oculus Rift’te izlemenizi sağlayacak bir uygulama geliştirdi. Söz edildiği gibi bu uygulama, oyunlarınızı Windows 10’a bağlı bir Oculus Rift üzerinden izlemenizi sağlayacak. Aralık 12’de gelecek yazılım ne yazık ki favori oyunlarınızı birer sanal gerçeklik tecrübesine dönüştüremeyecek ancak Netflix stilinde bir ekran görüntüsüne sahip olacaksınız. Bu da size gereken gizliliği sağlama veya daha büyük bir ekrana bakma isteğinizi ortadan kaldıracak.

 

xbox one

Uygulama ücretsiz olacak. Ama bu yine de oyunlarınızı televizyonunuzdan izlemeniz için en ucuz yöntem değil. Xbox One’ın yanı sıra hızlı bir bilgisayar ve Rift ekipmanına sahip olmanız gerecek. Ancak Oculus Rift ile oyun oynamanız her ne kadar ucuz olmasa da monitörünüzün başında oturmaktan veya çocuklarınıza şiddet içeren oyunlarını oynama sebebinizi açıklamanızdan daha kolay bir çözüm olduğu aşikar.

Adr1ft, Xbox One İçin Çıkış Yapmayacak