Xbox One’ın Arayüzü Değişiyor Xbox One’ın Arayüzü Değişiyor
Microsoft, Windows 10’un tasarımını Xbox One’a taşıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği konferansta Xbox 360 oyunlarının Xbox One’da oyanabileceği müjdesini veren Microsoft, Xbox One’ın kullanıcı arayüzünün... Xbox One’ın Arayüzü Değişiyor

Microsoft, Windows 10’un tasarımını Xbox One’a taşıyor.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği konferansta Xbox 360 oyunlarının Xbox One’da oyanabileceği müjdesini veren Microsoft, Xbox One’ın kullanıcı arayüzünün tamamen değişeceğini duyurdu. Windows 10’un da çıkmasıyla birlikte daha senkronize çalışacak olan bu yeni arayüz sayesinde konsola yeni özellikler de ekleniyor.

Oyun sırasında menüde gezmeyi kolaylaştıran bu arayüzün en önemli özelliği ise Windows 10’da da gelecek olan Cortana oluyor. Oyun oynarken arakadaşlarınızı oyununuza davet edebilmek gibi birçok görevi sesinizle vermenizi sağlayan Cortana, tüm bu görevleri kolayca yerine getiriyor. Cortana’nın şu an için sadece Kinect ile çalışacağını da belirtelim.

Kış aylarına doğru yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte değişecek olan bu yeni arayüzü aşağıdaki videodan görebilirsiniz.