Kategoriler

XCOM Bir Masaüstü Oyuna Dönüştürüldü

Uzaylı avladığımız popüler strateji serisi XCOM, sonunda masaüstüne taşınıyor.

İnsanlığın son umudu olarak bizi ve ekibimizi ortaya süren XCOM oyunları, her zaman çok sevilmiştir. Sağlam bilimkurgu senaryosu, çeşitli zorluktaki oyunları, farklı stratejilerle oynayabilme özellikleri ile oyuncuların hep rağbet ettiği bir oyun serisidir.

XCOM: The Board Game ise heyecanı masalarımıza taşıyor. Siz ve üç arkadaşınız yine uzaylılara karşı dünyayı savunacaksınız ama bu sefer zarlar ve piyonlarla. Uluslararası XCOM organizasyonunun başına geçip elinizdeki sınırlı kaynakları doğru kullanmalı, gelen uzaylı saldırılarını engellemeli, üssünüzü genişletmeli ve teknoloji geliştirmelisiniz.

Yalnız bu masaüstü oyunun ilginç bir özelliği var, beraberinde bir tablet uygulaması ile geliyor. Uygulama size oyunu öğretiyor, enformasyon uydularından gelen bilgileri veriyor, oyuun ilerleyişini takip ediyor ve hatta oyunun zorluk seviyesini (Kolay, Normal, Zor olarak) bile ayarlamanıza izin veriyor.

XCOM Bir Masaüstü Oyuna Dönüştürüldü

Ama uygulama sadece oyunu takip etmiyor, aynı zamanda uzaylı hareketlerini kontrol ederek karşınızdaki istila gücünü de elinde tutuyor. Uzaylıların nereye ve nasıl saldıracağını belirliyor, taktikler seçiyor ve hatta size uydular aracılığı ile yanlış bilgi bile veriyor olabilir.

Oyunda dört oyuncuya dört rol düşüyor. Commander (Kumandan) rolünü oynayan kişi XCOM’un bütçesini idare ediyor ve hangi görevlere gidileceğini seçiyor. Chief Scientist (Bilimadamı) hangi teknolojilerin inceleneceğine ve üretileceğine karar veriyor. Central Officer (İdari Müdür) XCOM ve dış dünya arasındaki bağlantıyı kuruyor, uydu ağını idare ediyor ve dijital uygulamadan gelen bilgileri diğer oyunculara aktarıyor. Squad Leader (Ekip Lideri) ise görevlere doğru ekibin gitmesini sağlayacak kararları alıp uygulanmasını sağlıyor.

XCOM: The Board Game masaüstü oyunu bu yılın son çeyreğinde piyasaya çıkacak. 59.95 Dolar’dan piyasada olacak oyunun satış sayfasını takip etmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

XCOM Bir Masaüstü Oyuna Dönüştürüldü

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri