Kategoriler

Xenoblade Chronicles 3 Special Edition Yok Satamıyor…

Xenoblade Chronicles 3

Twitterda trendlere girmek her zaman hoşunuza gitmeyebilir. Geliştirici firma Monolith Soft dün tam bu durumun karanlık yüzünü tecrübe etti. Ek içeriklere sahip  3 Special Edition için Pasifik Standart zamanında göre sabah 8 civarında satışa çıktığı açıklandı. Ancak Nintendo MyStore öylesi yoğunlukla karşılaştı ki satın alım sayfasına ulaşmak bile şans işi oldu. Xenoblade Chronicles 3 Special Edition için sadece Nintendo MyStore’da satın alınabileceğini belirten Nintendo bu kadar yoğun bir ilgi beklememiş olacak ki site çöküşüne cevap vermekte bile zorlandı.

Kendilerince yapılan resmi açıklamada Pasifik Standardı sabah 8.52’de önsiparişlerinin açıldığını belirtilen Xenoblade Chronicles 3 Special Edition satın almak isteyen hayranlarını tatsız bir döngüye soktu. Steelbook, konsept çizimlerin yer aldığı Art book ve özel oyun kutusunun bulunduğu premium versiyon çoğu kullanıcıya mağaza sayfasını bile gösteremedi. Ne yazık ki Nintendo Mystore’a giriş yapanlar iki durumdan birinde takıldı kaldı:

 

Xenoblade Chronicles 3 Special Edition

İlki -eğer şanslıysanız- ürün sayfasına ulaşıp “tükendi” yazısı ve tıklanamaz bir önsipariş butonuyla karşılaşmak.

Xenoblade Chronicles 3 Special Edition

Diğeri ise yoğunluktan dolayı sizi sıraya aldığını söyleyen bir sanal bekleme odasında durmak. Çıkmanız ya da sayfayı halinde sıranızı kaybedeceğiniz söylenen bir oda… Ayrıca bekleyenlerin saatlerce hiç birşey olmadan ekrana baktığı gelen yorumlar arasında.

Sonuçta an itibariyle kaç kişinin Special Edition sürümünü başarıyla satın alabildiğine dair hiç bilgi yok. Özel sürümlerin önsiparişlerinin hızlıca tükenmesi görülmemiş şey değil. Ancak Xenoblade Chronicles’ın bu konuda ekstra tutkulu fanlarıyla ünlü olduğunu söylemek abartı sayılmaz. Xenoblade Chronicles 2’nin Special Edition’u bu gün ikinci el satıcılar üzerinden eBay gibi platformlarda satılıyor. Özellike set başına 300 ila 600 dolar arasında fiyatlanan oyunun piyasası oldukça aktif. 

Twitter’dan dağıtılan  yargı

Nintendo tarafından sürece dair açıklamalardan oluşan tweet serisinde oluşan rahatsızlıktan dolayı oyunculardan özür diledi. Ancak bu yine de hayranların diline düşmekten kurtaramadı.

 

 

 

Her ne kadar Nintendo’nun yoğunluktan stok yetiştirememe konusunda kötü bir şöhreti olsa da bu durum pek kabul edilebilir bir şey değil. Sonuçta serinin Special Editionlar’a dair talebi herkesten çok şirketin mali departmanına malum olmalı. Gerekli önlemler ve stoklamaların yapılması beklentisi çok abartı değil.

Bu kadar ilgiden sonra Xenoblade serisi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istemeniz oldukça normal. Bu merakı gidermek için serinin önceki yapımı Xenoblade Chronicles X içeriğine dair incelememize bakabiliriniz. 

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber