Kategoriler

Xiaomi, Yeni Televizyonunu Tanıttı!

Dünyanın en büyük 3. akıllı telefon distribütörü olan Çinli elektronik devi Xiaomi, bunun yanı sıra telefon uygulamaları geliştiren ve “akıllı ev” ürünlerinin de dâhil olduğu tüketici elektroniği de geliştiren/satan bir firma. İlk akıllı telefonunu 2011’in Ağustos ayında piyasaya süren Pekin merkezli Xiaomi, geçtiğimiz yıl içerisinde de 60 milyondan fazla akıllı telefon satmış. Çin, Malezya ve Singapur’un yanı sıra Hindistan, Endonezya ve Filipinler’e de genişleyen firma, uygun fiyatlı çözümleriyle dikkat çekiyor.

Aslında biz daha çok akıllı telefonları vasıtasıyla adını duymuş olsak da, yukarıda da belirttiğimiz gibi Xiaomi’nin ürettiği diğer elektronik cihazlar da var. Bu cihazlardan biri de akıllı televizyonlar. Firma, daha önce tanıttığı 47″lik 3B ve 49″lik 4K televizyonlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Yeni tanıtılan ürünse 40″lik ve FullHD. Peki bu televizyon ne gibi özelliklerle geliyor?

fragtist-xiaomi-mi-tv-1

Öncelikle ürünün, Sharp SDP X-GEN isimli LED arka aydınlatmalı bir panel kullandığını belirtelim. Kısacası panel konusunda akıllarda herhangi bir soru işareti kalmasına gerek yok. 5000:1 kontrast oranına ve Dolby Surround desteğine sahip olan cihaz üzerinde, 1.45GHz hızında çalışan MediaTek’in 6A908 SoC‘u bulunuyor. Bu işlemci içerisinde 4 adet Cortex-A9 çekirdeği ve Mali-T50 grafik yongası mevcut. 2GB DDR3 bellek, 8GB dâhili hafıza, Android 4.4 KitKat işletim sistemi de (Android 5.0‘a yükseltilebileceği bilgisini veriyor Xiaomi), ürünün diğer özellikleri arasında yerini almış.

Pek çok görüntü formatına destek sunan televizyonun kalınlığı 14.5mm (en ince yeri). Tüm bu özellikleri ve tasarımıyla birlikte oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebileceğimiz Mi TV 2, 320$ gibi bir fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak. Ama şimdilik Çin’de… Buralara gelir mi, eh, onu da zaman gösterecek.

Çinli devin bir diğer ürünü de Xiaomi Box. Ürünün videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
11
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · TV