XPG, Hazır Oyun Bilgisayarı Pazarına Giriyor XPG, Hazır Oyun Bilgisayarı Pazarına Giriyor
(Haber Bülteni) Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, XPG GAIA adındaki mini gaming PC modelini seçili... XPG, Hazır Oyun Bilgisayarı Pazarına Giriyor

(Haber Bülteni)

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, XPG GAIA adındaki mini gaming PC modelini seçili ülkelerde satışa sundu.

Intel’in NUC 9 Extreme Kit – Ghost Canyon sistemi temel alınarak oluşturulan XPG GAIA, gücünü sekiz çekirdeği olan ve 5.0GHz hızında çalışabilen Intel Core i9-9980HK işlemciden alıyor. Bu güçlü işlemci 45W’lık düşük TDW değeriyle daha az elektrik tüketiyor ve daha az ısınıyor. Bilgisayarın içindeki grafik kartı 202mm uzunluğunda başka bir kartla değiştirme olanağı da sağlanmış.

Ufak boyutlara sahip mini oyun bilgisayarı 5 litrelik hacmiyle oldukça az yer kaplıyor. Delikli yan kapağı sistemin ısısını kontrol etmeye yardımcı olurken minimal tasarımına da katkı sağlıyor.

32GB (2x16GB) 3200MHz hızında RAM barındıran XPG GAIA, yüksek hız ve güvenilir çalışma yanında Intel XMP 2.0 desteği de sunuyor. Böylece kullanıcılar karmaşık ayarlarla uğraşmadan hız aşırtma (overclock) yapabiliyor. Ayrıca performansıyla pek çok ödül alan XPG SX8200 Pro M.2 SSD’ye sahip olan GAIA bu sayede saniyede 3500MB’a kadar okuma, 3000MB’a kadar da yazma hızlarına ulaşabiliyor. 500W gücünde 80Plus Platinum verimlilik sertifikasına sahip Flex ATX güç kaynağı ise tüm sisteme güç verirken yalnızca 40dB gürültü yapıyor.

 

Oyunculara Özel Detaylar

XPG GAIA, Wi-Fi 6 teknolojisini destekleyerek daha geniş bir sinyal alanını ve daha yüksek veri aktarım hızlarını mümkün kılıyor. Ayrıca, Thunderbolt 3 bağlantı noktası üzerinden ilave monitörleri ve pek çok başka cihazı kolay ve hızlı biçimde GAIA’ya bağlanabiliyor.

Hâlihazırda Kuzey ve Güney Amerika ile Japonya’da piyasaya çıkan XPG GAIA sınırlı bir süre için Marvel’s Avengers hediyesiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ürünün Türkiye satış tarihi ve fiyatı ise ilerleyen zamanlarda duyurulacak.