XPG’nin SSD ve Belleklerinin Intel Z590 Platformu Performansları Açıklandı XPG’nin SSD ve Belleklerinin Intel Z590 Platformu Performansları Açıklandı
(Haber Bülteni) XPG, önde gelen anakart üreticileriyle birlikte, en yeni SSD ve DDR4 bellek ürünlerinin bu markalara ait PCIe 4.0 anakartlardaki performansını ölçüyordu. ASUS,... XPG’nin SSD ve Belleklerinin Intel Z590 Platformu Performansları Açıklandı

(Haber Bülteni)

XPG, önde gelen anakart üreticileriyle birlikte, en yeni SSD ve DDR4 bellek ürünlerinin bu markalara ait PCIe 4.0 anakartlardaki performansını ölçüyordu. ASUS, MSI, GIGABYTE ve ASRock ile ortaklaşa yapılan testlerde XPG belleklerin Intel’in 11. nesil Rocket Lake işlemcileri için üretilen Z590 anakartlarda saniyede 5600MHz çalışma frekansına, SSD modellerinin ise saniyede 7100MB transfer hızına ulaştığı görüldü.

SPECTRIX D50, Z590’ın Hız Aşırtma Limitlerini Belirledi

Intel’in yeni Z590 platformunun piyasaya çıkışıyla birlikte markanın hız aşırtma (overclocking) testlerini yürüten XPG Overclocking Lab (XOCL) ekibi, XPG’nin hız aşırtma için en çok tercih edilen bellek ürünü SPECTRIX D50’yi yeni anakartlarda test etti. MSI ve GIGABYTE ile birlikte yapılan testler sonucunda D50 bu iki markanın anakartları üzerinde 5600MHz frekansında istikrarlı ve sorunsuz bir şekilde çalışabildiği görüldü. Intel Z590 anakartlarda kullanılacak bellekler için hız aşırtma limitlerini belirleyen bu sonuç SPECTRIX D50’nin en yüksek performansı hedefleyen kullanıcılar için de ne denli büyük bir potansiyel taşıdığını göstermiş oldu.

 

 

XPG GAMMIX S70 7100MB/s Okuma Hızına Ulaştı

XOCL DDR4 RAM’ler ek olarak markanın PCIe Gen4x4 SSD modellerini de Z590 platformunda test etti. Yine MSI, GIGABYTE, ASUS ve ASRock anakartlar ile yapılan testlerde GAMMIX S70 SSD, 7100MB/s sıralı okuma hızına ve 740.000 IOPS rasgele okuma değerine ulaşmayı başardı. S70, oyun veya iş odaklı tüm testlerde yüksek performans sergileyen.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.