Yeni Atari’nin Ön Siparişleri Bir Günde 2 Milyon Doları Geçti Yeni Atari’nin Ön Siparişleri Bir Günde 2 Milyon Doları Geçti
Atari'nin yeni oyun konsolu Atari VCS geçtiğimiz günlerde Indiegogo üzerinden ön siparişe açılmıştı. Şimdi gelen haberlere göreyse konsolun ön siparişleri ilk gününde 2 milyon... Yeni Atari’nin Ön Siparişleri Bir Günde 2 Milyon Doları Geçti

Atari’nin yeni oyun konsolu Atari VCS geçtiğimiz günlerde Indiegogo üzerinden ön siparişe açılmıştı. Şimdi gelen haberlere göreyse konsolun ön siparişleri ilk gününde 2 milyon doları geçti ve site de yoğunluktan bir süre çöktü.

Geçtiğimiz yıl duyurulan yeni konsol hem nostalji severlere hem de modern oyunculara hitap etmeyi amaçlıyor. Atari’nin klasik ahşap tasarımını koruduğu yeni konsol 3 paketle sunuluyor kullanıcılara:

  • 299 dolarlık paket konsolun ön yüzünde gerçek ahşap tasarım sunuyor ve Bluetooth ile çalışan retro tarzıyla tasarlanmış bir joystick içeriyor.
  • 199 dolarlık diğer pakette ise konsol tamamen siyah renkte sunuluyor oyunculara.
  • 229 dolarlık son pakette ise aynı siyah konsol yanında retro joystick’le geliyor.

Paket fark etmeksizin 100’ün üzerinde klasik oyunla gelecek olan VCS’de Asteroids, Breakout, Centipede gibi kültleşmiş oyunlar oynanabilecek. Konsol tüm bunların yanında modern teknolojileri de destekleyecek.

Atari’nin Kurucularından Ted Dabney Hayatını Kaybetti