Kategoriler

Yeni HTC VIVE Cosmos Serisi Duyuruldu!

HTC VIVE, Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR ve VIVE Cosmos Play modellerini duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

HTC VIVE, Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR ve VIVE Cosmos Play modellerini duyurdu.

HTC VIVE, yeni sanal gerçeklik (VR) ürün yelpazesini tanıttı. Yeni VIVE Cosmos serisinde üç yeni model ve üç yeni modüler ön kapak yer alıyor. PC tabanlı VR çözümü Vive Cosmos, gözlüğün önüne yerleştirilen eklentilerle kullanıcının farklı ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilebiliyor.

Yeni duyurulan modeller:

  • VIVE Cosmos Elite
  • VIVE Cosmos XR
  • VIVE Cosmos Play

VIVE Cosmos Platformu

Vive Cosmos başlıkları değiştirilebilir ön yüzle geliyor. Başlıkta yapılacak bir özellik veya performans yükseltmesi gayet kolay. Öte yandan flip-up tasarımı sayesinde Vive Cosmos kullanıcıları sanal gerçeklik ve gerçek dünya arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

Tüm Vive Cosmos başlıkları 2880 x 1700 kombine çözünürlük sunan ekranlara sahip. Yeni LCD paneller pikseller arasındaki boşluğu, dolayısıyla ekran kapısı etkisini azaltıyor.

VIVE Cosmos Elite

Vive Cosmos Elite, harici takip performansını dahili takip ile birleştiriyor.

Lighthouse baz istasyonları sayesinde kullanıcılar SteamVR izleme teknolojisinden yararlanabiliyor. Vive Cosmos Elite ayrıca Vive Tracker ve kablosuz bağlantı adaptörü gibi çevre birimlerinden faydalanabiliyor.

Vive Cosmos Elite yanında Harici Takip Ön Kapak eklentisi, 2 SteamVR baz istasyonu ve iki Vive kontrolcüsüyle geliyor. Harici Takip Ön Kapak baz istasyonlarının 1.0 veya 2.0 sürümüyle, Vive veya Vive Pro kontrolcüleriyle de uyumlu. Eklenti istendiğinde Vive Cosmos ile gelen orijinal içten dışa takip eklentisiyle değiştirilebiliyor.

Vive Cosmos Elite paketi 899$ fiyatla 2020’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Harici Takip Ön Kapak eklentisi, kendi başına bir aksesuar olarak Vive Cosmos veya Vive Cosmos Play cihazlarını terfi ettirmek isteyenler için yılın ikinci çeyreğinde 199$’dan satışta olacak.

HALF-LIFE ALYX GELİYOR! AMA HALF-LIFE 3 NEDEN GELMİYOR?

VIVE Cosmos XR

Kendi başına bir ürün olarak ve modüler Vive Cosmos modelleri için eklenti şeklinde sunulacak olan VIVE Cosmos XR, yüksek kaliteli XR geçiş kamerasını ilk kez Vive Cosmos serisiyle buluşturuyor. Yılın ikinci çeyreğinde geliştiricilere sunulacak olan Vive Cosmos XR, görüntü yansıtma özelliğine sahip kameraların içeriye aktardığı görüntü sayesinde 100 derece görüş açısına sahip VR ekranıyla geliyor.

Bu sayede örneğin, Vive Cosmos XR fonksiyonlarıyla entegre edilecek Vive Sync sayesinde, sanal objeler gerçek dünyadaki ortamlara yerleşerek VR üzerindeki toplantılar gerçek gibi yapılabilecek.

Sahip olduğu geçirgenlik kameraları sayesinde Vive Cosmos XR, kullanıcının bulunduğu çevrenin net görüntüsünü ekrana yansıtırken, sanal görüntüler bunun üzerine kesintisiz olarak yerleştirilecek. Vive Cosmos XR hakkında daha fazla bilgi GDC konferansında açıklanacak.

VIVE Cosmos Play

Vive Cosmos Play, 4 kamerasıyla içten dışa takip yaparak VR meraklılarına iyi bir başlangıç ve ilerisi için genişletilebilir bir platform sunuyor.

Giriş seviyesi VR deneyimi için ideal olan Vive Cosmos Play, Viveport Video, Angry Birds VR: Isle of Pigs, The Curious Tale of the Stolen Pets ve A Fisherman’s Tale gibi içerikler için son derece uygun.

Vive Cosmos Play, ayrıca işletmeler ve müzeler gibi genel VR deneyimine uygun ortamlar için de kullanımı kolay bir VR deneyimi sunuyor.

Play sahipleri, Vive Cosmos cihazlarını Vive Cosmos ön kapak eklentileri gibi aksesuarlarla büyütebiliyor. Vive Cosmos Play ile ilgili detaylı bilgi önümüzdeki aylarda açıklanacak.

VIVE Cosmos

Vive Cosmos’un altı kameralı sürümü fazladan iki kamerasıyla düşey eksen ve bel hizası izleme olanağı sunuyor. Diğer modellerle aynı ergonomik, görsel ve modüler özelliklere sahip olan Vive Cosmos, kablosuz bağlantı adaptörüyle de uyumlu. 699$’dan satışa sunulan ürünün 6 kameralı ön kapağı, yılın ikinci çeyreğinde tek başına bir aksesuar olarak 199$ fiyatından satışa sunulacak.

Half-Life: Alyx Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Görüntülenmeler:
12
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Haber · PC · Virtual Reality