Kategoriler

Yeni Türk E-spor Takımı Fire Flux Esports Kuruldu

(Haber Bülteni)

Türkiye’nin en yeni E-spor takımı Fire Flux Esports, her biri kendi alanında lider oyuncu ve antrenörlerden oluşan kadrosuyla milyonların takip ettiği E-spor dünyasında yerini aldı. Türkiye’nin en popüler oyun yayıncılarından Cantuğ “UNLOST” Özsoy, gaming sektöründe  Türkiye’nin en büyük influencer yönetim ajansı TEM Agency kurucusu Temuçin Ünalp ve E-spor arenasının en deneyimli isimlerinden Salih “Marqnue” Onaran’ın kurucu kadrosunda yer aldığı Fire Flux Esports, güçlü transferlerden oluşan VALORANT oyuncu kadrosunu duyurduğu ilk haftasında Instagram’da 50 bini aşkın takipçiye ulaştı.

Takımın yatırımcıları arasında ise sosyal medyanın en sevilen isimlerinden “Uberkuloz” Berk Keklik, en popüler mobil oyunculardan “Egoist Pati” Mehmet Burak Şentürk ve iş insanı Necip Karakaş da bulunuyor.

 

PUBG MOBILE ve CS:GO Kadroları

Gaming ve espor dünyasının yakından tanıdığı, Türkiye’nin ilk oyun yayıncılarından Cantuğ Özsoy, Fire Flux Esports ile ilgili şöyle konuştu: “Yıllardır oyun sektörüne emek vermiş ve sektörü ileri taşımış bir ekip olarak espor arenasında güçlü bir kadroyla olmayı uzun zamandır istiyorduk. VALORANT ekosisteminde ilk akla gelen en iyi oyuncuları transfer ettiğimiz, aynı zamanda gelecek vaat eden genç yetenekleri çektiğimiz takımımızla yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen tüm Valorant Champions Tour (VCT) karşılaşmalarında artık iddiamızla varız. Fire Flux Esports olarak önümüzdeki dönemde ayrıca PUBG MOBILE ve CS:GO kadrolarımızı da duyuracağız.

TEM Agency ajans başkanı ve kurucusu Temuçin Ünalp, “Fire Flux Esports olarak amacımız tamamen oyuncularımızın doğru imkanlarla ve doğru antrenman teknikleri ile kendilerini geliştirebilecekleri ortamı onlara sağlamak. Genç bir ekibiz ve potansiyelimiz çok yüksek. Gençliğin tecrübe ile harmanlandığı bir ortamımız var ve takım kimyamız üst düzeyde. Oyunu oynarken keyif alıp eğlendiğimizde başarılı sonuçlar elde edeceğimize inancımız tam. VCT Türkiye şampiyonasında başarılı olduktan sonra ülkemizi EMEA finallerinde en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

E-spor sektöründe başarılarıyla bilinen Fire Flux takım kaptanı “Marqnue” lakaplı Salih Onaran ise takım performansıyla ilgili şunları söyledi: “İlk hedefimiz, bir buçuk ay gibi kısa bir sürede hızla hazırlanarak Berlin’de düzenlenecek olan VCT Masters #3 dünya şampiyonasına gidebilmek; bunun için yoğun bir şekilde antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Vizyonumuz dünyada parmakla gösterilen bir espor kulübü haline gelebilmek. Bunu da çok kısa sürede attığımız adımlarla göstereceğiz. Fire Flux taraftarlarına şimdiye kadar gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin!

Fire Flux Esports VALORANT Kadrosu:
  • Salih “Marqnue” Onaran (Koç) – Valorant Champions Tour 2021 Masters 1 Türkiye Şampiyonu
  • Berk “Rip” Tepe
  • Volkan “sociablEE” Yönal
  • Toprak “Lauress” Kaynak
  • İbrahim “SouhcNi” Sağır
  • İbrahim “lurzy0y0” Sandıkçı
  • Asil “skyLeN” Yalçın
  • Kaan “Brasco” Elver