Yılın İlk Hyper Jam Maratonu 3 Ocak’ta Women in Games İşbirliğiyle Yılın İlk Hyper Jam Maratonu 3 Ocak’ta Women in Games İşbirliğiyle
Netmarble EMEA ve Women in Games işbirliğiyle düzenlenen 2020 yılının ilk Hyper Jam etkinliği, kadın oyun geliştiricilere özel düzenleniyor. Yılın İlk Hyper Jam Maratonu 3 Ocak’ta Women in Games İşbirliğiyle

Netmarble EMEA ve Women in Games işbirliğiyle düzenlenen 2020 yılının ilk Hyper Jam etkinliği, kadın oyun geliştiricilere özel düzenleniyor. Etkinlik, tüm amatör ve profesyonel kadın oyun geliştiricilerini 48 saat sürecek bir hyper-casual oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 3 – 5 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Hyper Jam’e başvurular başladı.

Pepapp ve Red Bull’un desteğiyle düzenlenen Hyper Jam 2020, sadece kadın oyun geliştiricilerin katılımına açık olarak gerçekleşecek. Yılın ilk Hyper Jam etkinliğinde amatör ve profesyonel kadın oyun geliştiriciler, ekiplerini kurup hyper-casual türünde kendi oyunlarını kodlayacağı 48 saatlik bir maratona davet ediliyor. Netmarble EMEA İstanbul ofisinde gerçekleşecek etkinlik 3 Ocak Cuma günü saat 19.00’da başlayıp 5 Ocak Pazar günü 19.00’a kadar sürecek.

Hyper Jam etkinliğinde katılımcılar, öncelikle kendilerini tanıtıp projelerini gerçekleştirecek ekibi kuracak. Ardından verilecek temaya göre ekipler, bu temayla ilgili bir hyper-casual oyun geliştirmeye çalışacak. Hyper-casual oyunlar hızlıca başlatılıp kolayca oynanabilen, basit bir oyun mekanizmasına sahip oyunlar olarak tanımlanıyor. Cuma günü saat 19.00’da başlayacak oyun geliştirme süreci, Pazar günü saat 19.00’da sona erecek. Etkinliğin sonunda ekipler, oyun projelerini diğer katılımcılara ve Netmarble’ın profesyonel mentorlarına sunacak.

Hyper Jam’e katılmak isteyen oyun geliştiriciler başvurularını: https://hyperjam.netmarbleemea.com/event/hyperjam20-women-in-games-x-netmarble-emea/ adresi üzerinden yapabilir.

Türkiye’nin Otomobili Sahneye Çıktı!