YouTube BTK ile Barışıyor YouTube BTK ile Barışıyor
(Haber Bülteni) Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) sosyal medyaya yönelik gerçekleştirdiği yaptırımların ardından YouTube olumlu bir adım attı. Yurt dışı kaynaklı ve 1... YouTube BTK ile Barışıyor

(Haber Bülteni)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) sosyal medyaya yönelik gerçekleştirdiği yaptırımların ardından YouTube olumlu bir adım attı. Yurt dışı kaynaklı ve 1 milyondan fazla günlük erişime sahip sosyal medya platformlarını kapsayan yasal düzenleme aşamalı olarak para cezası ve reklam yasakları içeriyordu.
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından talep edilen, Türkiye’de resmi bir temsilcilik oluşturma şartına karşılık olarak YouTube, aşağıdaki açıklamayı yaparak yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlattıklarını duyurdu.
 
 
YouTube‘un Basın Açıklaması şu şekilde:
 
 
YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik. YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”. 
 
 


Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.