Assassin’s Creed Valhalla’nın Yule Sezonu Başlıyor Assassin’s Creed Valhalla’nın Yule Sezonu Başlıyor
(Haber Bülteni) Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın özel hikaye içeriği ve tüm oyuncuların ücretsiz olarak erişebileceği oyun içi etkinliklerle “Yule Sezonu” adlı ilk sezonunun başladığını... Assassin’s Creed Valhalla’nın Yule Sezonu Başlıyor

(Haber Bülteni)

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın özel hikaye içeriği ve tüm oyuncuların ücretsiz olarak erişebileceği oyun içi etkinliklerle “Yule Sezonu” adlı ilk sezonunun başladığını duyurdu. Yule Sezonu 3 ay boyunca devam edecek. 

Assassin’s Creed Valhalla, oyuncuları yerleşim alanının özel bir bölgesinde 7 Ocak’a kadar aktif kalacak bir oyun içi etkinlik olan Yule Festivali’ni keşfetmeye davet ediyor. Yuletide kutlaması sırasında oyuncular, yeni bir içme oyunu, okçuluk mini oyunu, yumruk dövüşü turnuvası ve yerleşim alanında bulunan iki yeni karakter görevi ile kutlamalara katılabilecekler. Ek olarak, oyuncular yeni bir ekipman seti, yerleşim alanı dekorasyonları ve daha fazlasını içeren özel ödüller kazanabilirler.

Yule Festivali’ne erişebilmek için, oyuncuların İngiltere’ye ulaşmaları ve Grantebridgescire veya Ledecestrescire hikaye bölümlerinden birini tamamlamaları gerekiyor. Oyuncular yerleşim alanını ziyaret ettiğinde festival otomatik olarak aktif hale geliyor.

Gerçek dünyadaki Ravensthorpe de (nüfus: 498), Malikanenin Efendisi Charlie Reeve ile bir haftalık Valhalliday ilan ederek oyun içi ilk sezonun çıkışını kutluyor. 17 Aralık’tan itibaren 24 Aralık’a kadar, köyün merkezi sayılan yerel Chequers Pub & Village Shop mağazası, müşterilere Assassin’s Creed Valhalla temalı bir menü sunacak. Son olarak, Ubisoft’tan 5.000 $’lık bir bağış, Ravensthorpe’un oyun alanı projesinin yanı sıra diğer topluluk projelerini de desteklemeye gidecek.

 İkinci bir güncellemeyle şubat ayındaki Yule Sezonu için, oyuna daha fazla içerik eklenecek:
  • River Raids (Nehir Akınları): Temel baskın mekaniğine dayalı yeni bir oyun modu yapısı tanıtılacak ve dinamik, zorlu ve tekrar oynanabilir bir akın deneyimi sunacak. River Raids, Jomsviking ekip elemanlarına büyük ölçüde odaklandığından, oyuncular tüm mürettebatı ele geçirmek için çevrim içi olarak arkadaşlarından Jomsviking kiralayabilirler. River Raids oyun modu, daha yüksek riskli ve farklı zorluk seviyelerine sahip akınlar içerir. 
  • Jomsviking rütbeleri: Yule Sezonu’nda, Jomsviking özelliğine gelen bir güncelleme, oyuncuların Jomsviking’inin TP kazanmasına ve rütbe atlamasına olanak tanıyacak. Rütbe ne kadar yüksekse, Jomsviking’leri diğer oyuncular tarafından örgütlendiğinde oyuncular o kadar çok gümüş kazanabilir.
  • İlave yeni yetenekler ve ödüller.

Assassin’s Creed Valhalla, oyunculara M.S. 9. yüzyılda sonsuz savaşlar ve azalan kaynaklarla Norveç’ten göçen efsanevi bir Viking savaşçısı Eivor olarak oynama deneyimi sunuyor. Oyuncular, Viking savaşçılarının acımasız dövüş stilini yenilenmiş bir çift silahlı savaş sistemi ile yeniden yaşayabilecek ve ayrıca akınlar, taarruzlar ve yerleşim alanı gibi yeni oyun özellikleriyle ekipman geliştirme sistemi deneyimleyebilecek. Siyasi ittifaklar, savaş kararları ve diyalog seçimleri Assassin’s Creed Valhalla dünyasını etkileyebilir, bu nedenle oyuncular klanlarının evini ve geleceğini korumak için akıllıca seçim yapmalıdır.

Assassin’s Creed Valhalla; Xbox Series X|S, Xbox One konsolları, PlayStation 5, PlayStation 4 ve de Windows PC için Epic Games Store ve Ubisoft Store’da olacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.