Studio Ghibli Tema Parkı, Yürüyen Şato’yu Sıfırdan İnşa Etti Studio Ghibli Tema Parkı, Yürüyen Şato’yu Sıfırdan İnşa Etti
(Haber Bülteni) 2022’de Japonya’da açılması planlanan Studio Ghibli Tema Parkına, Hayao Miyazaki’nin en bilinen çizgi filmlerinden olan Howl’s Moving Castle- Yürüyen Şato’su inşa ediliyor.... Studio Ghibli Tema Parkı, Yürüyen Şato’yu Sıfırdan İnşa Etti

(Haber Bülteni)

2022’de Japonya’da açılması planlanan Studio Ghibli Tema Parkına, Hayao Miyazaki’nin en bilinen çizgi filmlerinden olan Howl’s Moving Castle- Yürüyen Şato’su inşa ediliyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan ve açılması merakla beklenen Studio Ghibli Tema Park, 5 ayrı alandan oluşuyor ve 200 hektarlık bir alan üzerine kuruluyor.

Miyazaki’nin karakterlerinin hayat vereceği parkta en dikkat çeken alanlardan bir tanesini de Howl’s Moving Castle- bizdeki adıyla Yürüyen Şato olacağa benziyor. Parkın Cadi Vadisi bölgesinde bulunan şato, filmdekinin birebir aynısı olarak inşa edilmiş. Tek fark ise; malesef hareket etmiyor.

İnşaası başlayan diğer alanlar ise, Prenses Mononoke Köyü, Totoro’dan bildiğimiz Dondoko ormanı, Hayatın Baharı ve Kiki’nin Taşıma Servisi. Ghibli Tema Parkı’nın 2022 Sonbaharında açılması planlanıyor ancak Cadi vadisi ve Prenses Mononoke bölgeleri bir sene sonraya kalacak.

Parkın tasarımında Ghibli’nin meşhur yönetmeni Hayao Miyazaki de aktif olarak katkı sağlamış. Bu sayede alanların oluşturulması ve inşaasında hiç bir ağaç kesilmemiş. Park, Nagoya şehrine yakın bir lokasyonda bulunuyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.