Zarları Sıkı Tutun, MetuCon – Apocalypse 2016 Geliyor Zarları Sıkı Tutun, MetuCon – Apocalypse 2016 Geliyor
Her sene ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından düzenlenen MetuCon bu sene 20. yaşını kutluyor. MetuCon Apocalypse'e davetlisiniz. Zarları Sıkı Tutun, MetuCon – Apocalypse 2016 Geliyor

MetuCon, Türkiye’deki bilim kurgu ve fantastik edebiyat tutkunlarını, masaüstü ve canlandırmalı rol yapma oyunları meraklılarını ve bilim kurgu ya da fantezi ile bir şekilde ilgili daha pek çok katılımcıyı her sene bir araya getirmeyi ve bu alt kültürü yaygınlaştırmayı amaçlayan bir etkinliktir.

Her sene ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantazi Topluluğu tarafından düzenlenen MetuCon bu sene 20. yaşını kutluyor. Etkinlik yılın 23-24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olup yine ODTÜ yerleşkesinde yapılacaktır. 20. yılın temasına gelecek olursak, onun da Apocalypse (Kıyamet) olacağı duyuruldu. Siz de gaz maskenizi alıp, zombi makyajınızı yapıp ya da mahşerin dört atlısı olup bu heyecana dahil olabilirsiniz.

Peki bu etkinlikte sizleri neler bekliyor? MetuCon, vazgeçilmezleri olan Masaüstü ve Canlandırmalı Rol Yapma Oyunlarıyla, ODTÜ e-Spor Topluluğu’nun senelik turnuva finalleriyle, ayrıca yine ODTÜ e-Spor Topluluğu ile Türkiye’de bir ilke imza atacak olan Blizzard onaylı “Resmi e-Spor Etkinliği” turnuvasıyla (Türkiye’de Hearthstone Dünya Şampiyonası puanı veren ilk turnuva), Pegasus Oyuncak sponsorluğunda Warhammer Figür Boyama Etkinliği & Magic Turnuvasıyla, çeşitli kutu oyunları ve stantlarla sizleri karşılayacak.

MetuCon, bütün bu faaliyetlerinin yanı sıra misafirlerinin kaliteli zaman geçirmesi için geniş bir panayır alanına da sahip. Panayır alanında ODTÜ – BKFT Kitap Standı ve ODTÜ – BKFT Fantastik Sanatlar Atölyesi’nin stantlarının yanında birçok farklı stant karşınıza çıkacak. Çizgi romandan figürlere, FRP eşyalarından tişörtlere size geniş bir yelpaze sunacak. Ayrıca masaüstü kart ve kutu oyunları da panayır alanı etkinlikleri arasında geçiyor. Kuşkusuz bu sene de MetuCon katılımcılarını iki günde eğlenceye doyuracak.

Peki ya iki günü birbirine bağlayan akşam? Boş mu kalacaksınız? Hayır, bir MetuCon geleneği hâline gelmiş olan akşam etkinliğimize davetlisiniz: tabii ki MetuCon After Party’den bahsediyoruz. Bu partiye kostümlerinizi giyip gelin çünkü bir kostüm yarışması düzenlenecek. Kıyafetiniz temaya uygun olmasa bile yarışmaya katılabilir ya da kostüm giymeden sadece eğlenmek, dans etmek, sohbet edip yeni insanlarla tanışmak ve diğer insanların kostümlerini izlemek için de gelebilirsiniz. Yarışmanın kazananlarını sürpriz ödüller beklendiği söyleniyor. Etkinliğin ilk günü, yani cumartesi akşamı yapılacak olan parti Kızılay Noxus Bar’da saat 20.00’de başlayacak.

MetuCon hakkında bilgi edinmek, GM kayıtlarınızı yaparak rol yapma oyunlarına dahil olmak ya da etkinliğe gelmeden önce hazırlık yapmak için etkinliğin internet sitesi olan metucon.org’u ziyaret edebilirsiniz. Kıyamete fazla vaktiniz kalmadı, sığınaklarınızı hazırlayın!

metuconCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.