ZULA’ya Reklam Oscarları Effie’den Altın Ödül ZULA’ya Reklam Oscarları Effie’den Altın Ödül
Yerli oyun ZULA, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide işbirliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi... ZULA’ya Reklam Oscarları Effie’den Altın Ödül

Yerli oyun ZULA, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide işbirliğiyle düzenlediği 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Reklam Oscarları olarak nitelendirilen, 42 ülke ve 6 bölgede düzenlenen Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağı 9 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışması kabul edilen Effie’de yaratıcılıkta sınır tanımayan, etkisi kanıtlanmış reklam ve pazarlama iletişimi kampanyaları yarıştı. Yarışmaya %100 Senin Oyunun kampanyasıyla katılan ZULA, ajansları Pure New Media ile Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Yarışmada değerlendirmeler; hedefler, fikir, uygulama ve iş sonucu dikkate alınarak yapıldı. ZULA, %100 Senin Oyunun kampanyasının da desteğiyle elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde Altın ödülü almaya hak kazandı. Kampanya interaktif mecra kullanımı ve hedef stratejiler doğrultusunda oluşan “ağızdan ağza iletişim” etkisiyle hayata geçti. Kampanya hem YouTube influencer’ları ile yapılan işbirlikleri, hem de ZULA oyuncularının isteklerine beğenilerine kulak verilerek yürütüldü.

Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından 3.5 yılı aşkın bir zamanda geliştirilen oyun bugün 10 milyondan fazla tekil kayıtlı, 3 milyondan fazla da aylık aktif tekil oyuncuya sahip. Yayına geçtiği 2016 yılının sonlarında yurtdışı yayıncılık faaliyetlerine başlayan oyun dünyada 100’den fazla ülkede 10’un üzerinde dil seçeneğiyle oynanabiliyor. 3 milyon aylık aktif oyuncunın 2.5 milyon civarını Türkiye’den tekil oyuncular, 500 binini ise farklı ülkelerden tekil yabancı oyuncular oluşturuyor. ZULA oyuncuları Türkiye’deki tüm oyun türleri dahil olmak üzere oyuncu sayısının yüzde 6.25’ini oluşturuyor. Oyuna bir kere girmiş kayıtlı oyuncu sayısı ise tüm Türkiye oyuncu sayısının yüzde 30.80’ini kapsıyor.

Ocak 2017 – 2018 tarihleri arasında aylık aktif kullanıcı sayısı yüzde 240, anlık aktif kullanıcı oranı  yüzde 290, yeni kullanıcı sayısı  yüzde 218 artan oyuna olan ilgi hem yurtiçi hem de yurtdışında günden güne büyüyor.

-Basın bülteni.
ZULA Dünya Kupası’nın 100 Bin Dolarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu