Teknoloji, ihtiyaçtan öte artık vazgeçilmez bir yaşam biçimi oldu. Teknoloji kullanıcısının aradığı ise doğru ve tarafsız bilgiye ulaşarak aklını kurcalayan soruları gidermek ve doğru bilgiyi bulmak.
www.fragtist.com, 2012 yılında Bilişim ve Oyun Basını’na yıllarını vermiş Burak Güven Akmenek (PC Gamer, Level, Nintendo, CHIP, Next Level TV Programı, Koyuncu Elektronik, Oyungezer) ve Bilgisayar Mühendisi A. Görkem Ercan tarafından tüketicilerin bilgi ihtiyacını ve ürün teminini kolay ve hızlı şekilde sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla kuruldu.
www.fragtist.com’un işleyişi televizyondan notebook’a, tabletten ultrabook’a, telefondan, bilgisayar donanımlarından, ofis gereçlerine ve yazılımlara kadar teknoloji adına ihtiyaç duyulan her ürünü tarafsız ve doğru olarak bilimsel testlerden geçirip tüketiciye seçme ve temin etme olanağını sağlamaktır.
www.fragtist.com’un temel amacı oyun ve oyun donanımları konusunda uzman editörleriyle incelemeler yapmak ve tüketicilerin bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamaktır.
www.fragtist.com’da çalışan herkesin bir donanımcı kadar oyuncu olması da şarttır. Oyuncular oyunda başarılı olmak için iyi bir oyuncu olmanın yanında en iyi ekipmanı kullanmak zorunda olduklarını da bilirler.
Bu yüzden donanımdan en iyi onlar anlarlar ve en iyi donanımları tercih ederler.
Bizler oyun oynamayı ve en son teknolojik ürünleri incelemeyi çok seviyoruz. Test yaparken ve makalelerimizi yazarken objektif bir gözle baksak da aslında bir kullanıcı ve oyuncu olduğumuzu da asla unutmuyoruz. www.fragtist.com’un ruhu ve ilkesi de budur.