Yeni Alcatel Mobil Cihazları IFA 2019’da Tanıtıldı Yeni Alcatel Mobil Cihazları IFA 2019’da Tanıtıldı
IFA 2019'da Alcatel 3X, Alcatel 1V, Alcatel Smart Tab tablet ve Alcatel LINKHUB LTE cat7 HOME Station'ın da dâhil yeni cihazlar tanıtıldı. Yeni Alcatel Mobil Cihazları IFA 2019’da Tanıtıldı

IFA 2019’da Alcatel 3X, Alcatel 1V, Alcatel Smart Tab tablet ve Alcatel LINKHUB LTE cat7 HOME Station’ın da dâhil yeni mobil cihazlar tanıtıldı.

Alcatel 3X

Alcatel 3X; 6.5 inçlik HD+ Süper Full View ekranıyla geliyor. Cihaz ayrıca akıllı sahne algılayıcı özelliğiyle donatılmış 16 MP + 8 MP + 5 MP üçlü arka kameraya sahip. Cihazda ayrıca 102 derece süper geniş açılı lenslerin yanı sıra kullanıcıların sanatsal fotoğraflar çekmelerini sağlayan gerçek zamanlı bokeh özelliği de bulunuyor. Gece çekim modu ise karanlık ortamlarda parlak, net ve ayrıntılı videolar ve görüntüler çekilebilmesini mümkün kılıyor. Telefon 8 MP ön kamera ve ön LED flaş özelliğiyle geliyor.

Alcatel 3X, sekiz çekirdekli işlemciyle donatılmış. Cihaz ayrıca Google Assistant tuşuna ve Google Lens özelliğine de sahip.

Alcatel 3X 149€’dan başlayan fiyatlarla siyah, yeşil ve gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.

Alcatel 1V

Alcatel 1V, firmanın en yeni giriş seviyesi akıllı telefonu. Alcatel 1V de Google Assistant tuşuna sahip. Sekiz çekirdekli işlemcisi sayesinde Alcatel 1V, karmaşık görevleri hızlı bir biçimde yerine getiriyor. Android Pie (Go Sürümü) işletim sistemiyle gelen giriş seviyesi cihaz; Google Assistant, Google Go ve Gboard özelliklerine sahip. Ayrıca Alcatel 1V, daha az yer kaplayan uygulama boyutlarıyla iki kat daha fazla depolamayı mümkün hale getiriyor.

Alcatel 1V (2019) 79€’dan başlayan fiyatlarla şık metalik bitirişli antrasit siyah, metalik mavi, metalik altın ve metalik gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.

Alcatel Smart Tab 7

Alcatel Smart Tab 7 de Google Assistant sayesinde kullanıcıların 3 metreye kadar ses tanıma özelliğini kullanabilmelerini sağlıyor. 600 x 1024 piksele sahip 7 inç ekranla gelen bu cihaz, yalnızca 268 gram ağırlığında. Cihaz, görüntülü arama ve Google Duo sesli komutlarıyla anında başlatılabilme özelliklerine de sahip.

Alcatel Smart Tab 7’deki Çocuk Modu sayesinde ebeveynler çocuklarının tablette geçirdikleri zamanı sınırlayıp gözlemleyebiliyor, kullanabilecekleri uygulamaları seçebiliyor ve verimli vakit geçirmelerini sağlıyor. Eye Care özelliği ise mavi ışığı azaltarak ekrana gözler yorulmadan bakılabilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bu özellik sayesinde ekrana bakarak geçirdikleri süreyi takip edip alarm kurabiliyor ve zaman zaman ekrana bakmaya ara verebiliyor.

Alcatel Smart Tab 7 bu yılın sonlarına doğru 79€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

LINKHUB LTE cat7 Home Station

LINKHUB LTE cat7 Home Station, hem evde hem de ofislerde daha geniş bir internet bağlantısı için tasarlandı. 300 Mbps indirme hızı ve 100 Mbps yükleme hızı özellikleriyle gelen bu cihaz, minimalistik bir tasarımla piyasaya sunuluyor. Kolayca kurulabilen LINKHUB LTE cat7 Home Station’ın özel uygulaması sayesinde kullanıcılar ağlarını kolayca yönetebiliyor; bağlantı durumunu, SSDI ve şifrelerini kontrol edip ayarlayabiliyor.

LINKHUB LTE cat7 Home Station 129€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Huawei’den Dünyanın İlk 5G Çipseti: Kirin 990