2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var! 2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

Donanım İncelemeİncelemeler 31 Mart 2021 15:46 Berat Berkan Topal

İlk bakış ve günlük kullanım ROG Strix SCAR’lar, 15 inç (G533) veya 17 inç (G733) varyantları bulunan tam boyutlu sorunsuz dizüstü bilgisayarlardır. Genel boyut... 2021 Asus ROG Strix SCAR G733 ve G533 İncelemesi: Tepe Noktasında Hareketlilik Var!

İlk bakış ve günlük kullanım

ROG Strix SCAR’lar, 15 inç (G533) veya 17 inç (G733) varyantları bulunan tam boyutlu sorunsuz dizüstü bilgisayarlardır.

Genel boyut ve ekranlardaki bariz farkın yanı sıra bazı küçük iç tasarım farklılıkları ve 17 inçlik modelin bir NumPad bölümü içeren tam bir klavye almasının yanı sıra, ikisi de neredeyse aynı, yalnızca 15 inç ana tuş takımının sağında ekstra İşlevler sütununu alır.

Bu yıl için bir yenilik olarak Asus, sol üstteki medya tuşları dışında, SCAR’lara optik-mekanik anahtarlar uyguladı. Onlara düzgün bir dönüş yapmaya hevesliyim. Şimdiye kadar, ilk izlenimim, bu tuşların tıklamalı ve duyarlı olmasının yanı sıra biraz gürültülü olduğu yönünde. Herhangi bir sonuca varmadan önce onlarla daha fazla zamana ihtiyacım olacak. Tabii ki, bunlar bir çeşit mekanik klavyeye sahip ilk oyun dizüstü bilgisayarları değil ve denediğim öncekilerin büyük bir hayranı değildim. Yine de, bu arada, günlük sürücüm olarak bir MX Brown mekanik klavyeyi kullanmaya başladım. Göreceğiz.

Şimdi, genel olarak, daha büyük boyut donanımı termal olarak kontrol altında tutmaya yardımcı olduğundan, en üst düzey bir konfigürasyon arıyorsanız, 17 inçlik SCAR ile gitmenizi tavsiye ederim. 15 inç daha kompakt ve daha hafiftir, bu nedenle biraz daha taşınabilir, ancak taşınabilirlik önemliyse muhtemelen ilk etapta bir ROG Zephyrus ile daha iyi durumda olursunuz. Bununla birlikte, her iki 2021 SCAR da öncekilerden yaklaşık% 6-7 daha küçüktür ve bu da ekranların etrafında daha küçük çerçevelere dönüşür. Yine de bunlardan hiçbirinde web kamerası yok.

Tasarım açısından Asus, 2021 modellerinde daha basit bir siyah tema kullandı. Kapak metaldir ve çoğunlukla mattır, bir tarafında diğerlerinin yanı sıra ROG’yi garip bir şekilde büyüleyen bu parlak desen bulunur. Aslında, bu dizüstü bilgisayarlarda her türlü gizli paskalya yumurtası mesajı ve grafiği var ve onları keşfetmenize izin vereceğim.Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".